Пребарај ја страната

за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

- во готово или со електронска платежна картичка.

ICEPEAK Lenexa Jr
Детски панталони
Код на производ:
(51045542I-620)
ICEPEAK

ICEPEAK Lenexa Jr

Доколку планирате да го освежите вашиот гардеробер, сега е вистинското време да го направите тоа! Погледнете ја најновата понуда на патики, облека и опрема за сите возрасти и пронајдете инспирација за секој outfit. Од спорт до рекреативни активности, актуелните модели на познатите брендови ќе ве освојат со функционалност и дизајн кој оди во чекор со трендовите.

Само на нашиот online shop издвоивме понуда и на нови и на стари модели на кои можеш да искористиш дополнителени 10% попуст. Побрзај, попустот важи само до 04.12.

Целосна понуда погледни ОВДЕ.

Претходна цена
3.690 ДЕН
Моментална цена
3.690 ДЕН
Цена со попуст
2.952 ДЕН
Заштеда: 738 ДЕН
Извести ме за попуст
Големини EU
Големини
Големини CM
 • 62 62
 • 68 68
 • 74 74
 • 80 80
 • 86 12м
 • 92 18-24м
 • 98 2-3г.
 • 104 3-4г.
 • 110 4-5г.
 • 116 5-6г.
 • 122 6-7г.
 • 128 7-8г.
 • 134 134
 • 140 9-10г.
 • 146 146
 • 152 11-12г.
 • 158 158
 • 164 13-14г.
 • 170 170
 • 176 14-15g.
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувајте во листата на желби
Icepeak LENEXA JR JR се скијачки панталони за девојки. Функционалноста и удобноста се императиви на дизајнот на Icepeak. Овие скијачки панталони припаѓаат на производите EXTREME, кои се одлични за многу студено време и екстремни услови. Тие се водоотпорни и топли. Изработени се од растеглива полиестерска ткаенина со водоотпорна мембрана од 10000 mm / 8000 mvp. Лесната постава што дише е направена од полиестер и дава исклучителна топлина. Icepeak посветува посебно внимание на деталите. Високо прилагодлив струк, засилувања во долниот дел на нозете, артикулирана конструкција на колената, прицврстувачи за снег - сето тоа се детали кои ги прават овие скијачки панталони функционални и вистински избор за вашите тинејџерки. СПЕЦИФИКАЦИЈА НА ПРОИЗВОДОТ:детски скијачки панталони за тинејџеркисостав: 94% полиестер, 6% еластинводоотпорна мембрана 10000 mm / 8000 mvpсинтетичко полнење - 100% полиестер.
Подетално

Icepeak LENEXA JR JR се скијачки панталони за девојки. Функционалноста и удобноста се императиви на дизајнот на Icepeak. Овие скијачки панталони припаѓаат на производите EXTREME, кои се одлични за многу студено време и екстремни услови. Тие се водоотпорни и топли. Изработени се од растеглива полиестерска ткаенина со водоотпорна мембрана од 10000 mm / 8000 mvp. Лесната постава што дише е направена од полиестер и дава исклучителна топлина. Icepeak посветува посебно внимание на деталите. Високо прилагодлив струк, засилувања во долниот дел на нозете, артикулирана конструкција на колената, прицврстувачи за снег - сето тоа се детали кои ги прават овие скијачки панталони функционални и вистински избор за вашите тинејџерки.
СПЕЦИФИКАЦИЈА НА ПРОИЗВОДОТ:

 • детски скијачки панталони за тинејџерки
 • состав: 94% полиестер, 6% еластин
 • водоотпорна мембрана 10000 mm / 8000 mvp
 • синтетичко полнење - 100% полиестер

 • Карактеристика Вредност
  Категорија Панталони
  Пол Деца-девојчиња
  Намена Скијање
  Бренд ICEPEAK
  Возраст За тинејџери (8-14 год.)
  Големина ЕУ големина Големина во cm
  62
  68
  74
  80
  86 12м
  92 18-24м
  98 2-3г.
  104 3-4г.
  110 4-5г.
  116 5-6г.
  122 6-7г.
  128 7-8г.
  134
  140 9-10г.
  146
  152 11-12г.
  158
  164 13-14г.
  170
  176 14-15g.
  Остави оценка
  Trenutno nema komentara

  Слични производи

  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Панталони 51005564I-990
  3.512 ДЕН
  Заштеда 20%
  4.390 ДЕН
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:2
  Панталони 51045542I-990
  2.952 ДЕН
  Заштеда 20%
  3.690 ДЕН
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Панталони 6 51045 542-990
  2.443 ДЕН
  Заштеда 30%
  3.490 ДЕН
  Помош