Пребарај ја страната

за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

- во готово или со електронска платежна картичка.

adidas Colorblock
Детски тренерки
Код на производ:
(HN3472)
adidas

adidas Colorblock

Претходна цена
3.488 ДЕН
Моментална цена
3.488 ДЕН
Цена со попуст
2.790 ДЕН
Заштеда: 698 ДЕН
Извести ме за попуст
Големини EU
Големини
Големини CM
 • 62 2-3м
 • 68 3-6м
 • 74 6-9м
 • 80 9-12м
 • 86 12-18м
 • 92 18-24м
 • 98 2-3г.
 • 104 3-4г.
 • 110 4-5г.
 • 116 5-6г.
 • 122 6-7г.
 • 128 7-8г.
 • 134 8-9г.
 • 140 9-10г.
 • 146 10-11г.
 • 152 11-12г.
 • 158 12-13г.
 • 164 13-14г.
 • 170 14-15г.
 • 176 15-16г.
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувајте во листата на желби
adidas Colorblock унисекс детските тренерки за секој ден се идеален избор бидејќи со еден дводелен комплет добивате комбинација во која вашето дете е подготвено од глава до пети за целодневна игра. Овие adidas тренерки имаат се. Мекото руно и смелите бои обезбедуваат удобност и совршен стил. Горниот дел со капуљача обезбедува покриеност и топлина, додека еластичниот појас обезбедува слобода на движење. Материјалот е создаден со рециклирање на содржината создадена од отпадот од производството и отпадот од домаќинството со цел да се намали штетното влијание врз животната средина. Памучните adidas производи го поддржуваат одржливиот развој и ја штитат нашата планета. Вашите деца и adidas се ист тим, за иста цел. Спецификација: Детски тренерки Еластичен појас Капуљача Ребрести манжетни Состав: 70% памук, 30% рециклиран полиестер.
Подетално

adidas Colorblock унисекс детските тренерки за секој ден се идеален избор бидејќи со еден дводелен комплет добивате комбинација во која вашето дете е подготвено од глава до пети за целодневна игра. Овие adidas тренерки имаат се. Мекото руно и смелите бои обезбедуваат удобност и совршен стил. Горниот дел со капуљача обезбедува покриеност и топлина, додека еластичниот појас обезбедува слобода на движење. Материјалот е создаден со рециклирање на содржината создадена од отпадот од производството и отпадот од домаќинството со цел да се намали штетното влијание врз животната средина. Памучните adidas производи го поддржуваат одржливиот развој и ја штитат нашата планета. Вашите деца и adidas се ист тим, за иста цел.
Спецификација:

 • Детски тренерки
 • Еластичен појас
 • Капуљача
 • Ребрести манжетни
 • Состав: 70% памук, 30% рециклиран полиестер

 • Карактеристика Вредност
  Категорија Тренерка
  Пол Kids
  Намена Тренинг
  Бренд adidas
  Возраст За мали деца (4-10 год.)
  Големина ЕУ големина Големина во cm
  62 2-3м
  68 3-6м
  74 6-9м
  80 9-12м
  86 12-18м
  92 18-24м
  98 2-3г.
  104 3-4г.
  110 4-5г.
  116 5-6г.
  122 6-7г.
  128 7-8г.
  134 8-9г.
  140 9-10г.
  146 10-11г.
  152 11-12г.
  158 12-13г.
  164 13-14г.
  170 14-15г.
  176 15-16г.
  Остави оценка
  Trenutno nema komentara

  Слични производи

  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  adidas YOUNGER GIRLS TRACKSUIT се детски тренерки, наменети за девојчиња, кои се идеалн...
  2.710 ДЕН
  Заштеда 20%
  3.388 ДЕН
  Помош