Пребарај ја страната
БЕСПЛАТНА ИСПОРАКА

за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

Контактирајте не на : 02/3055-222
ИСПОРАКА ВО РОК ОД 5 РАБОТНИ ДЕНА

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

ДВА НАЧИНА НА ПЛАЌАЊЕ

- во готово или со електронска платежна картичка.

NIKE Sportswear
NIKE Sportswear
NIKE Sportswear
NIKE Sportswear
NIKE Sportswear
NIKE Sportswear
Детски елек
Код на производ:
(DX1296-010)
NIKE

NIKE Sportswear

Доколку планирате да го освежите вашиот гардеробер, сега е вистинското време да го направите тоа! Погледнете ја најновата понуда на патики, облека и опрема за сите возрасти и пронајдете инспирација за секој outfit. Од спорт до рекреативни активности, актуелните модели на познатите брендови ќе ве освојат со функционалност и дизајн кој оди во чекор со трендовите.

Претходна цена
4.390 ДЕН
Моментална цена
4.390 ДЕН
Цена со попуст
3.951 ДЕН
Заштеда: 439 ДЕН
Извести ме за попуст
Големини EU
Големини
Големини CM
 • 1X 1X
 • 2X 2X
 • 3X 3X
 • 2XS 2XS
 • XS 7-8г.
 • YSM YSM
 • SM SM
 • S 8-9г.
 • YMD YMD
 • MD MD
 • M 10-11г.
 • YLG YLG
 • YXL YXL
 • LG LG
 • L 12-13г.
 • XL 14-15г.
 • 2XL 2XL
 • 3XL 3XL
 • 4XL 4XL
 • NS NS
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувајте во листата на желби
Nike Sportswear детскиот елек комбинира удобност и пријатно чувство на топлина за секој ден. Авантурите не престануваат со започнување на зимата, затоа децата ќе го обожаваат овој модел. Синтетичкото полнење и поставата се одличен изолатор. Споделете го незаборавното искуство со пријателите за да можат да го зграпчат нивното парче на време. Не заборавајте да го напишете вашето име на етикетата предвидена за таа цел, бидејќи децата ќе сакаат да го носат и на игралиште. Двата големи предни џебови ги чуваат вашите ситници безбедни. Спецификација: Детски елек за секој ден Машинско перење Два џебови Состав: 100% полиестер.
Подетално

Nike Sportswear детскиот елек комбинира удобност и пријатно чувство на топлина за секој ден. Авантурите не престануваат со започнување на зимата, затоа децата ќе го обожаваат овој модел. Синтетичкото полнење и поставата се одличен изолатор. Споделете го незаборавното искуство со пријателите за да можат да го зграпчат нивното парче на време. Не заборавајте да го напишете вашето име на етикетата предвидена за таа цел, бидејќи децата ќе сакаат да го носат и на игралиште. Двата големи предни џебови ги чуваат вашите ситници безбедни.
Спецификација:

 • Детски елек за секој ден
 • Машинско перење
 • Два џебови
 • Состав: 100% полиестер

 • Карактеристика Вредност
  Категорија Елек
  Пол Kids
  Намена Lifestyle
  Бренд NIKE
  Возраст За тинејџери (8-14 год.)
  Големина ЕУ големина Големина во cm
  1X
  2X
  3X
  2XS
  XS 7-8г.
  YSM
  SM
  S 8-9г.
  YMD
  MD
  M 10-11г.
  YLG
  YXL
  LG
  L 12-13г.
  XL 14-15г.
  2XL
  3XL
  4XL
  NS
  Остави оценка
  Trenutno nema komentara

  Слични производи

  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Елек DD8624-658
  3.068 ДЕН
  Заштеда 25%
  4.090 ДЕН
  Помош