Пребарај ја страната
БЕСПЛАТНА ИСПОРАКА

за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

Контактирајте не на : 02/3055-222
ИСПОРАКА ВО РОК ОД 5 РАБОТНИ ДЕНА

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

ДВА НАЧИНА НА ПЛАЌАЊЕ

- во готово или со електронска платежна картичка.

adidas Essentials
adidas Essentials
adidas Essentials
adidas Essentials
adidas Essentials
adidas Essentials
adidas Essentials
adidas Essentials
Детски комбинезон
Код на производ:
(HF1915)
adidas

adidas Essentials

Доколку планирате да го освежите вашиот гардеробер, сега е вистинското време да го направите тоа! Погледнете ја најновата понуда на патики, облека и опрема за сите возрасти и пронајдете инспирација за секој outfit. Од спорт до рекреативни активности, актуелните модели на познатите брендови ќе ве освојат со функционалност и дизајн кој оди во чекор со трендовите.

Вметнете ги вашите омилени производи во корпичка и добијте дополнителен попуст од 10% за секоја сметка над 2990 ден, 15% за сметка над 4990 ден и дури 20% за сметка над 6990 ден! Комплетната понуда погледнете ја ТУКА.
*попустот се пресметува автоматски 

Претходна цена
1.588 ДЕН
Моментална цена
1.588 ДЕН
Моментална цена
1.588 ДЕН
Заштеда: 0 ДЕН
Извести ме за попуст
Големини EU
Големини
Големини CM
 • 62 2-3м
 • 68 3-6м
 • 74 6-9м
 • 80 9-12м
 • 86 12-18м
 • 92 18-24м
 • 98 2-3г.
 • 104 3-4г.
 • 110 4-5г.
 • 116 5-6г.
 • 122 6-7г.
 • 128 7-8г.
 • 134 8-9г.
 • 140 9-10г.
 • 146 10-11г.
 • 152 11-12г.
 • 158 12-13г.
 • 164 13-14г.
 • 170 14-15г.
 • 176 15-16г.
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувајте во листата на желби
adidas ESSENTIALS е унисекс сет за бебиња дизајниран да ги поддржува активните и љубопитни деца во текот на денот. Тој е дел од препознатливата Essentials колекција и носи класичен стил во комбинација со нагласеното Badge of Sport лого. Изработен е од ткаенина која е нежна за детската кожа и им овозможува на малите да уживаат во целодневна удобност. Без разлика дали спијат или се во движење, комбинацијата од памук и рециклиран полиестер им дава мека поддршка и удобност. Сетот се состои од дуксер со метални копчиња на крагнта и долен дел со еластичен појас. Спецификација: Регуларен крој Дуксер со копчиња на крагната Еластични делови на ракавите и работ Долен дел со еластичен појас Состав: 70% памук, 30% рец. полиестер.
Подетално

adidas ESSENTIALS е унисекс сет за бебиња дизајниран да ги поддржува активните и љубопитни деца во текот на денот. Тој е дел од препознатливата Essentials колекција и носи класичен стил во комбинација со нагласеното Badge of Sport лого. Изработен е од ткаенина која е нежна за детската кожа и им овозможува на малите да уживаат во целодневна удобност. Без разлика дали спијат или се во движење, комбинацијата од памук и рециклиран полиестер им дава мека поддршка и удобност. Сетот се состои од дуксер со метални копчиња на крагнта и долен дел со еластичен појас.
Спецификација:

 • Регуларен крој
 • Дуксер со копчиња на крагната
 • Еластични делови на ракавите и работ
 • Долен дел со еластичен појас
 • Состав: 70% памук, 30% рец. полиестер

 • Карактеристика Вредност
  Категорија Комбинезон
  Пол Kids
  Намена Lifestyle
  Бренд adidas
  Возраст За бебиња (0-4 год.)
  Големина ЕУ големина Големина во cm
  62 2-3м
  68 3-6м
  74 6-9м
  80 9-12м
  86 12-18м
  92 18-24м
  98 2-3г.
  104 3-4г.
  110 4-5г.
  116 5-6г.
  122 6-7г.
  128 7-8г.
  134 8-9г.
  140 9-10г.
  146 10-11г.
  152 11-12г.
  158 12-13г.
  164 13-14г.
  170 14-15г.
  176 15-16г.
  Остави оценка
  Trenutno nema komentara

  Слични производи

  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Prosecna ocena:
  ocena
  1
  ocena
  1
  1.519 ДЕН
  Заштеда 10%
  1.688 ДЕН
  Помош