Пребарај ја страната
БЕСПЛАТНА ИСПОРАКА

за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

Контактирајте не на : 02/3055-222
ИСПОРАКА ВО РОК ОД 5 РАБОТНИ ДЕНА

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

ДВА НАЧИНА НА ПЛАЌАЊЕ

- во готово или со електронска платежна картичка.

NIKE Air
NIKE Air
NIKE Air
NIKE Air
NIKE Air
NIKE Air
NIKE Air
NIKE Air
Женски фустан
Код на производ:
(DD5437-070)
NIKE

NIKE Air

Само на Sport Vision web shop, вметни ги во корпичка омилените производи и те чека дополнителен попуст до 10% на намалените производи и 50% и 20% на новите модели! Побрзај, акцијата важи до 30. јуни.

Комплетната понуда погледнете ја ТУКА.

Претходна цена
4.090 ДЕН
Моментална цена
4.090 ДЕН
Цена со попуст
3.068 ДЕН
Заштеда: 1.022 ДЕН
Извести ме за попуст
Големини EU
Големини
Големини CM
 • 1X 1X
 • 2X 2X
 • 3X 3X
 • 2XS 2XS
 • XS XS
 • YSM YSM
 • SM SM
 • S S
 • YMD YMD
 • MD MD
 • M M
 • YLG YLG
 • YXL YXL
 • LG LG
 • L L
 • XL XL
 • 2XL 2XL
 • 3XL 3XL
 • 4XL 4XL
 • NS NS
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувајте во листата на желби
Nike Air женскиот фустан го издигнува вашиот изглед на повисоко ниво со својот тенок крој над коленото, за шик силуета и софистициран изглед. Одењето на градски забави или летни фестивали со пријателите никогаш не било побрзо или полесно. Искомбинирајте го овој фустан со вашите омилени патики и подготвени сте за акција. Изработен од мека, еластична ткаенина, носи чувство на удобност и комфор во текот на денот. Заоблените линии кои се пренесуваат од напред кон назад, внесуваат свеж изглед на овој Air Classic. Импресивната Air графика и извезеното Futura лого го нагласуваат богатото наследство на брендот Nike. Придружете се на тимот на Air со Nike Air женскиот фустан и бидете секогаш забележани. Спецификација: Женски фустан – lifestyle Тесен тенок крој Должина над коленото Кратки ракави Air графика Futura лого Машинско перење.
Подетално

Nike Air женскиот фустан го издигнува вашиот изглед на повисоко ниво со својот тенок крој над коленото, за шик силуета и софистициран изглед. Одењето на градски забави или летни фестивали со пријателите никогаш не било побрзо или полесно. Искомбинирајте го овој фустан со вашите омилени патики и подготвени сте за акција. Изработен од мека, еластична ткаенина, носи чувство на удобност и комфор во текот на денот. Заоблените линии кои се пренесуваат од напред кон назад, внесуваат свеж изглед на овој Air Classic. Импресивната Air графика и извезеното Futura лого го нагласуваат богатото наследство на брендот Nike. Придружете се на тимот на Air со Nike Air женскиот фустан и бидете секогаш забележани.
Спецификација:

 • Женски фустан – lifestyle
 • Тесен тенок крој
 • Должина над коленото
 • Кратки ракави
 • Air графика
 • Futura лого
 • Машинско перење

 • Карактеристика Вредност
  Категорија Долг фустан
  Пол Женски
  Намена Lifestyle
  Бренд NIKE
  Возраст За возрасни
  Големина ЕУ големина Големина во cm
  1X
  2X
  3X
  2XS
  XS XS
  YSM
  SM
  S S
  YMD
  MD
  M M
  YLG
  YXL
  LG
  L L
  XL XL
  2XL 2XL
  3XL
  4XL
  NS
  Остави оценка
  Trenutno nema komentara

  Слични производи

  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:2
  4.043 ДЕН
  Заштеда 25%
  5.390 ДЕН
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:2
  4.043 ДЕН
  Заштеда 25%
  5.390 ДЕН
  Помош