Пребарај ја страната
БЕСПЛАТНА ИСПОРАКА

за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

Контактирајте не на : 02/3055-222
ИСПОРАКА ВО РОК ОД 5 РАБОТНИ ДЕНА

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

ДВА НАЧИНА НА ПЛАЌАЊЕ

- во готово или со електронска платежна картичка.

NIKE Sportswear
NIKE Sportswear
NIKE Sportswear
NIKE Sportswear
NIKE Sportswear
NIKE Sportswear
NIKE Sportswear
NIKE Sportswear
NIKE Sportswear
NIKE Sportswear
Код на производ:
(DA0806-010)
NIKE

NIKE Sportswear

Само на Sport Vision web shop, вметни ги во корпичка омилените производи и те чека дополнителен попуст до 10% на намалените производи и 50% и 20% на новите модели! Побрзај, акцијата важи до 30. јуни.

Комплетната понуда погледнете ја ТУКА.

Претходна цена
1.690 ДЕН
Моментална цена
1.690 ДЕН
Моментална цена
1.690 ДЕН
Заштеда: 0 ДЕН
Извести ме за попуст
Големини EU
Големини
Големини CM
 • 1X 1X
 • 2X 2X
 • 3X 3X
 • 2XS 2XS
 • XS 7-8г.
 • YSM YSM
 • SM SM
 • S 8-9г.
 • YMD YMD
 • MD MD
 • M 10-11г.
 • YLG YLG
 • YXL YXL
 • LG LG
 • L 12-13г.
 • XL 14-15г.
 • 2XL 2XL
 • 3XL 3XL
 • 4XL 4XL
 • NS NS
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувајте во листата на желби
Nike Sportswear е детски шорц за момчиња со класичен крој за секојдневно носење. Прилагодениот дизајн обезбедува повеќе простор за слободно движење, а лесна ткаенина носи чувство на мекост и удобност. Еластичниот појас лесно се прилагодува, обезбедувајќи удобно и сигурно вклопување. Дозволете им на тинејџерите да тренираат и гордо да го покажат својот уникатен спортски стил. Спецификација: Стандарден крој за удобност Странични џебови Дозволено перење во машина за перење Состав: 65% полиестер, 35% вискоза.
Подетално

Nike Sportswear е детски шорц за момчиња со класичен крој за секојдневно носење. Прилагодениот дизајн обезбедува повеќе простор за слободно движење, а лесна ткаенина носи чувство на мекост и удобност. Еластичниот појас лесно се прилагодува, обезбедувајќи удобно и сигурно вклопување. Дозволете им на тинејџерите да тренираат и гордо да го покажат својот уникатен спортски стил.
Спецификација:

 • Стандарден крој за удобност
 • Странични џебови
 • Дозволено перење во машина за перење
 • Состав: 65% полиестер, 35% вискоза

 • Карактеристика Вредност
  Категорија Шорцеви
  Пол Деца-момчиња
  Намена Lifestyle
  Бренд NIKE
  Возраст За тинејџери (8-14 год.)
  Големина ЕУ големина Големина во cm
  1X
  2X
  3X
  2XS
  XS 7-8г.
  YSM
  SM
  S 8-9г.
  YMD
  MD
  M 10-11г.
  YLG
  YXL
  LG
  L 12-13г.
  XL 14-15г.
  2XL
  3XL
  4XL
  NS
  Остави оценка
  Trenutno nema komentara
  Помош