Пребарај ја страната
БЕСПЛАТНА ИСПОРАКА

за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

Контактирајте не на : 02/3055-222
ИСПОРАКА ВО РОК ОД 5 РАБОТНИ ДЕНА

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

ДВА НАЧИНА НА ПЛАЌАЊЕ

- во готово или со електронска платежна картичка.

adidas Icon
adidas Icon
adidas Icon
adidas Icon
adidas Icon
adidas Icon
adidas Icon
adidas Icon
adidas Icon
adidas Icon
Детски тренерки
Код на производ:
(HD6858)
adidas

adidas Icon

Само на Sport Vision web shop, вметни ги во корпичка омилените производи и те чека дополнителен попуст до 10% на намалените производи и 50% и 20% на новите модели! Побрзај, акцијата важи до 30. јуни.

Комплетната понуда погледнете ја ТУКА.

Претходна цена
4.688 ДЕН
Моментална цена
4.688 ДЕН
Цена со попуст
3.750 ДЕН
Заштеда: 938 ДЕН
Извести ме за попуст
Големини EU
Големини
Големини CM
 • 62 2-3м -
 • 68 3-6м -
 • 74 6-9м -
 • 80 9-12м -
 • 86 12-18м -
 • 92 18-24м -
 • 98 2-3г. -
 • 104 3-4г. -
 • 110 4-5г. -
 • 116 5-6г. -
 • 122 6-7г. -
 • 128 7-8г. -
 • 134 8-9г. -
 • 140 9-10г. -
 • 146 10-11г. -
 • 152 11-12г. -
 • 158 12-13г. -
 • 164 13-14г. -
 • 170 14-15г. -
 • 176 15-16г. -
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувајте во листата на желби
adidas ICON се комплет тренерки за момчиња, кои се состојат од горен и долен дел. Погодни се за сите дневни активности. Изработени се од памук и рециклиран полиестер, кои даваат меко и пријатно чувство при носење. Долниот дел од тренерката е потесен, а еластичните делови на ногавиците ги спречуваат несаканите поместувања. Горниот дел од тренерката се одликува со класичен дизајн. Оваа удобна и лесна тренерка ќе им биде омилена на вашите деца за време на сите авантури. Спецификација Комплет тренерки за момчиња Состав: 70% памук, 30% рециклиран полиестер Дозволено е перење во машина за перење.
Подетално

adidas ICON се комплет тренерки за момчиња, кои се состојат од горен и долен дел. Погодни се за сите дневни активности. Изработени се од памук и рециклиран полиестер, кои даваат меко и пријатно чувство при носење. Долниот дел од тренерката е потесен, а еластичните делови на ногавиците ги спречуваат несаканите поместувања. Горниот дел од тренерката се одликува со класичен дизајн. Оваа удобна и лесна тренерка ќе им биде омилена на вашите деца за време на сите авантури.
Спецификација

 • Комплет тренерки за момчиња
 • Состав: 70% памук, 30% рециклиран полиестер
 • Дозволено е перење во машина за перење

 • Карактеристика Вредност
  Категорија Тренерка
  Пол Деца-момчиња
  Намена Тренинг
  Бренд adidas
  Возраст За мали деца (4-10 год.)
  Големина ЕУ големина Големина во cm
  62 2-3м -
  68 3-6м -
  74 6-9м -
  80 9-12м -
  86 12-18м -
  92 18-24м -
  98 2-3г. -
  104 3-4г. -
  110 4-5г. -
  116 5-6г. -
  122 6-7г. -
  128 7-8г. -
  134 8-9г. -
  140 9-10г. -
  146 10-11г. -
  152 11-12г. -
  158 12-13г. -
  164 13-14г. -
  170 14-15г. -
  176 15-16г. -
  Остави оценка
  Trenutno nema komentara

  Слични производи

  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  adidas Disney Mickey Mouse Summerset е детски комплет кој носи фантазија и радост во де...
  1.952 ДЕН
  Заштеда 30%
  2.788 ДЕН
  Помош