Пребарај ја страната
БЕСПЛАТНА ИСПОРАКА

за сите нарачки чија вредност е поголема од 2490 ден.

Контактирајте не на : 02/3055-222
ИСПОРАКА ВО РОК ОД 5 РАБОТНИ ДЕНА

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

ДВА НАЧИНА НА ПЛАЌАЊЕ

- во готово или со електронска платежна картичка.

КУПИ СО VISA – и добиј дополителни 10% ПОПУСТ
NIKE Air Flecee
NIKE Air Flecee
NIKE Air Flecee
NIKE Air Flecee
NIKE Air Flecee
NIKE Air Flecee
Детски фустан
Код на производ:
(DD7159-010)
NIKE

NIKE Air Flecee

Единствено на нашиот online shop можеш да искористиш дополнителен попуст од 10% на веќе намалените производи до 60%! Побрзај, вметни ги во корпичката твоите омилени модели и дополнителните 10% ќе бидат автоматски пресметани! Погледнете ја целата понуда ТУКА.

*Овој ваучер не може да се комбинира со други ваучери.

 


 

Претходна цена
4.090 ДЕН
Моментална цена
4.090 ДЕН
Цена со попуст
3.272 ДЕН
Заштеда: 818 ДЕН
Извести ме за попуст
Големини EU
Големини
Големини CM
 • 1X *
 • 2X *
 • 3X *
 • 2XS *
 • XS 7-8г.
 • YSM *
 • SM *
 • S 8-9г.
 • YMD *
 • MD *
 • M 10-11г.
 • YLG *
 • YXL *
 • LG *
 • L 12-13г.
 • XL 14-15г.
 • 2XL *
 • 3XL *
 • 4XL *
 • NS *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувајте во листата на желби
Мек и удобен, Nike Air детскиот фустан за девојчиња е комбинација од две омилени парчиња облека за тинејџерки - дуксер со капуљача и фустан. Лежерната должина до колена обезбедува безвременски, модерен изглед. Овој фустан е изработен од мека таенина, за да овозможи удобност и топлина. Со лого кое магично ја менува бојата под различна светлина, девојчињата ќе бидат забележани каде и да одат. Страничните џебови се идеални за складирање ситници, како и за загревање на рацете. Спецификација: Модел: Стандарден крој Должина до колена Странични џебови Еластични делови на ракавите Материјал: 80% памук, 20% полиестер Боја: Црна.
Подетално

Мек и удобен, Nike Air детскиот фустан за девојчиња е комбинација од две омилени парчиња облека за тинејџерки - дуксер со капуљача и фустан. Лежерната должина до колена обезбедува безвременски, модерен изглед. Овој фустан е изработен од мека таенина, за да овозможи удобност и топлина. Со лого кое магично ја менува бојата под различна светлина, девојчињата ќе бидат забележани каде и да одат. Страничните џебови се идеални за складирање ситници, како и за загревање на рацете.
Спецификација:

 • Модел: Стандарден крој
 • Должина до колена
 • Странични џебови
 • Еластични делови на ракавите
 • Материјал: 80% памук, 20% полиестер
 • Боја: Црна

 • Карактеристика Вредност
  Категорија Долг фустан
  Основна поделба Текстил
  Пол Деца-девојчиња
  Намена Lifestyle
  Бренд NIKE
  Возраст За тинејџери (8-14 год.)
  Големина ЕУ големина Големина во cm
  1X
  2X
  3X
  2XS
  XS 7-8г.
  YSM
  SM
  S 8-9г.
  YMD
  MD
  M 10-11г.
  YLG
  YXL
  LG
  L 12-13г.
  XL 14-15г.
  2XL
  3XL
  4XL
  NS

  Остави коментар

  Trenutno nema komentara

  Мек и удобен, Nike Air детскиот фустан за девојчиња е комбинација од две омилени парчиња облека за тинејџерки - дуксер со капуљача и фустан. Лежерната должина до колена обезбедува безвременски, модерен изглед. Овој фустан е изработен од мека таенина, за да овозможи удобност и топлина. Со лого кое магично ја менува бојата под различна светлина, девојчињата ќе бидат забележани каде и да одат. Страничните џебови се идеални за складирање ситници, како и за загревање на рацете.
  Спецификација:

 • Модел: Стандарден крој
 • Должина до колена
 • Странични џебови
 • Еластични делови на ракавите
 • Материјал: 80% памук, 20% полиестер
 • Боја: Црна

 • Карактеристика Вредност
  Категорија Долг фустан
  Основна поделба Текстил
  Пол Деца-девојчиња
  Намена Lifestyle
  Бренд NIKE
  Возраст За тинејџери (8-14 год.)
  Големина ЕУ големина Големина во cm
  1X
  2X
  3X
  2XS
  XS 7-8г.
  YSM
  SM
  S 8-9г.
  YMD
  MD
  M 10-11г.
  YLG
  YXL
  LG
  L 12-13г.
  XL 14-15г.
  2XL
  3XL
  4XL
  NS

  Остави коментар

  Trenutno nema komentara
  Помош