Пребарај ја страната
БЕСПЛАТНА ИСПОРАКА

за сите нарачки чија вредност е поголема од 2490 ден.

Контактирајте не на : 02/3055-222
ИСПОРАКА ВО РОК ОД 5 РАБОТНИ ДЕНА

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

ДВА НАЧИНА НА ПЛАЌАЊЕ

- во готово или со електронска платежна картичка.

КУПИ СО VISA – и добиј дополителни 10% ПОПУСТ
NIKE W NSW ICN CLSH CAMI DRSS
NIKE W NSW ICN CLSH CAMI DRSS
NIKE W NSW ICN CLSH CAMI DRSS
NIKE W NSW ICN CLSH CAMI DRSS
NIKE W NSW ICN CLSH CAMI DRSS
NIKE W NSW ICN CLSH CAMI DRSS
NIKE W NSW ICN CLSH CAMI DRSS
NIKE W NSW ICN CLSH CAMI DRSS
Женски фустан
Код на производ:
(DD5035-100)
NIKE

NIKE W NSW ICN CLSH CAMI DRSS

Плати со VISA и оствари дополнителни бенефити.
Избери ги омилените модели, плати со VISA картичка и добиј дополнителен попуст од 10%. Комплетната понуда погледни ја ТУКА.

Претходна цена
3.790 ДЕН
Моментална цена
3.790 ДЕН
Цена со попуст
3.032 ДЕН
Заштеда: 758 ДЕН
Извести ме за попуст
Големини EU
Големини
Големини CM
 • 1X *
 • 2X *
 • 3X *
 • 2XS *
 • XS XS
 • YSM *
 • SM *
 • S S
 • YMD *
 • MD *
 • M M
 • YLG *
 • YXL *
 • LG *
 • L L
 • XL XL
 • 2XL 2XL
 • 3XL *
 • 4XL *
 • NS *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувајте во листата на желби
Nike Sportswear Icon Clash женскиот фустан е изработен од мека удобна ткаенина, инспирирана од ретро изгледот. Се одликува со пепито дезен, следејќи ја линијата на вашето тело. Направен е од најмалку 75% рециклирани материјали, како дел од иницијативата Move to Zero на Nike, која има за цел да го отстрани пластичниот отпад. Извезеното Swoosh лого на предната страна во контрастна боја, го дава последниот печат и препознатливиот спортски изглед на Nike Sportswear Icon Clash женскиот долг фустан. Спецификација: Женски фустан - lifestyle Тесен крој Широки бретели Должина до глужд Swoosh лого Машинско перење Состав: 92% полиестер, 8% еластин .
Подетално

Nike Sportswear Icon Clash женскиот фустан е изработен од мека удобна ткаенина, инспирирана од ретро изгледот. Се одликува со пепито дезен, следејќи ја линијата на вашето тело. Направен е од најмалку 75% рециклирани материјали, како дел од иницијативата Move to Zero на Nike, која има за цел да го отстрани пластичниот отпад. Извезеното Swoosh лого на предната страна во контрастна боја, го дава последниот печат и препознатливиот спортски изглед на Nike Sportswear Icon Clash женскиот долг фустан.

Спецификација:

 • Женски фустан - lifestyle
 • Тесен крој
 • Широки бретели
 • Должина до глужд
 • Swoosh лого
 • Машинско перење
 • Состав: 92% полиестер, 8% еластин
Карактеристика Вредност
Категорија Долг фустан
Основна поделба Текстил
Пол Женски
Намена Lifestyle
Бренд NIKE
Возраст За возрасни
Големина ЕУ големина Големина во cm
1X
2X
3X
2XS
XS XS
YSM
SM
S S
YMD
MD
M M
YLG
YXL
LG
L L
XL XL
2XL 2XL
3XL
4XL
NS

Остави коментар

Trenutno nema komentara

Nike Sportswear Icon Clash женскиот фустан е изработен од мека удобна ткаенина, инспирирана од ретро изгледот. Се одликува со пепито дезен, следејќи ја линијата на вашето тело. Направен е од најмалку 75% рециклирани материјали, како дел од иницијативата Move to Zero на Nike, која има за цел да го отстрани пластичниот отпад. Извезеното Swoosh лого на предната страна во контрастна боја, го дава последниот печат и препознатливиот спортски изглед на Nike Sportswear Icon Clash женскиот долг фустан.

Спецификација:

 • Женски фустан - lifestyle
 • Тесен крој
 • Широки бретели
 • Должина до глужд
 • Swoosh лого
 • Машинско перење
 • Состав: 92% полиестер, 8% еластин
Карактеристика Вредност
Категорија Долг фустан
Основна поделба Текстил
Пол Женски
Намена Lifestyle
Бренд NIKE
Возраст За возрасни
Големина ЕУ големина Големина во cm
1X
2X
3X
2XS
XS XS
YSM
SM
S S
YMD
MD
M M
YLG
YXL
LG
L L
XL XL
2XL 2XL
3XL
4XL
NS

Остави коментар

Trenutno nema komentara

Слични производи

Помош