Пребарај ја страната
БЕСПЛАТНА ИСПОРАКА

за сите нарачки чија вредност е поголема од 2490 ден.

Контактирајте не на : 02/3055-222
ИСПОРАКА ВО РОК ОД 5 РАБОТНИ ДЕНА

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

ДВА НАЧИНА НА ПЛАЌАЊЕ

- во готово или со електронска платежна картичка.

КУПИ СО VISA – и добиј дополителни 10% ПОПУСТ
NIKE Dri-FIT Challenger
NIKE Dri-FIT Challenger
NIKE Dri-FIT Challenger
NIKE Dri-FIT Challenger
NIKE Dri-FIT Challenger
NIKE Dri-FIT Challenger
Машки хеланки за трчање
Код на производ:
(CZ8830-010)
NIKE

NIKE Dri-FIT Challenger

Плати со VISA и оствари дополнителни бенефити.
Избери ги омилените модели, плати со VISA картичка и добиј дополнителен попуст од 10%. Комплетната понуда погледни ја ТУКА.

Претходна цена
3.090 ДЕН
Моментална цена
3.090 ДЕН
Цена со попуст
2.472 ДЕН
Заштеда: 618 ДЕН
Извести ме за попуст
Големини EU
Големини
Големини CM
 • 1X *
 • 2X *
 • 3X *
 • 2XS *
 • XS XS
 • YSM *
 • SM *
 • S S
 • YMD *
 • MD *
 • M M
 • YLG *
 • YXL *
 • LG *
 • L L
 • XL XL
 • 2XL 2XL
 • 3XL 3XL
 • 4XL 4XL
 • NS *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувајте во листата на желби
Nike Dri-FIT Challenger се машки хеланки за трчање дизајнирани да обезбедат удобна поддршка при движење. Изработени се од еластична Nike Power ткаенина и имаат флексибилна конструкција што ви помага да трчате без ограничувања. Останете суви дури и за време на најинтензивното трчање, благодарение на Dri-FIT технологијата која ја апсорбира потта од кожата и го забрзува нејзиното испарување. Овие хеланки вклучуваат заштитен џеб на задниот дел од појасот за безбедно носење на телефонот и помал страничен џеб во кој можете да ги чувате вашите ситници. Продолжениот патент на ногавиците ви овозможува брзо и лесно облекување и соблекување. Спецификација: Машки хеланки за трчање Флуоресцентни елементи Dri-FIT технологија Дозволено перење во машина Состав: 83% полиестер, 17% спандекс.
Подетално

Nike Dri-FIT Challenger се машки хеланки за трчање дизајнирани да обезбедат удобна поддршка при движење. Изработени се од еластична Nike Power ткаенина и имаат флексибилна конструкција што ви помага да трчате без ограничувања. Останете суви дури и за време на најинтензивното трчање, благодарение на Dri-FIT технологијата која ја апсорбира потта од кожата и го забрзува нејзиното испарување. Овие хеланки вклучуваат заштитен џеб на задниот дел од појасот за безбедно носење на телефонот и помал страничен џеб во кој можете да ги чувате вашите ситници. Продолжениот патент на ногавиците ви овозможува брзо и лесно облекување и соблекување.
Спецификација:

 • Машки хеланки за трчање
 • Флуоресцентни елементи
 • Dri-FIT технологија
 • Дозволено перење во машина
 • Состав: 83% полиестер, 17% спандекс

 • Карактеристика Вредност
  Категорија Хеланки
  Основна поделба Текстил
  Пол Машки
  Намена Трчање
  Бренд NIKE
  Возраст За возрасни
  Големина ЕУ големина Големина во cm
  1X
  2X
  3X
  2XS
  XS XS
  YSM
  SM
  S S
  YMD
  MD
  M M
  YLG
  YXL
  LG
  L L
  XL XL
  2XL 2XL
  3XL 3XL
  4XL 4XL
  NS

  Остави коментар

  Trenutno nema komentara

  Nike Dri-FIT Challenger се машки хеланки за трчање дизајнирани да обезбедат удобна поддршка при движење. Изработени се од еластична Nike Power ткаенина и имаат флексибилна конструкција што ви помага да трчате без ограничувања. Останете суви дури и за време на најинтензивното трчање, благодарение на Dri-FIT технологијата која ја апсорбира потта од кожата и го забрзува нејзиното испарување. Овие хеланки вклучуваат заштитен џеб на задниот дел од појасот за безбедно носење на телефонот и помал страничен џеб во кој можете да ги чувате вашите ситници. Продолжениот патент на ногавиците ви овозможува брзо и лесно облекување и соблекување.
  Спецификација:

 • Машки хеланки за трчање
 • Флуоресцентни елементи
 • Dri-FIT технологија
 • Дозволено перење во машина
 • Состав: 83% полиестер, 17% спандекс

 • Карактеристика Вредност
  Категорија Хеланки
  Основна поделба Текстил
  Пол Машки
  Намена Трчање
  Бренд NIKE
  Возраст За возрасни
  Големина ЕУ големина Големина во cm
  1X
  2X
  3X
  2XS
  XS XS
  YSM
  SM
  S S
  YMD
  MD
  M M
  YLG
  YXL
  LG
  L L
  XL XL
  2XL 2XL
  3XL 3XL
  4XL 4XL
  NS

  Остави коментар

  Trenutno nema komentara
  Помош