Пребарај ја страната
БЕСПЛАТНА ИСПОРАКА

за сите нарачки чија вредност е поголема од 2490 ден.

Контактирајте не на : 02/3055-222
ИСПОРАКА ВО РОК ОД 5 РАБОТНИ ДЕНА

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

ДВА НАЧИНА НА ПЛАЌАЊЕ

- во готово или со електронска платежна картичка.

КУПИ СО VISA – и добиј дополителни 10% ПОПУСТ
NIKE Dri-FIT Icon Clash
NIKE Dri-FIT Icon Clash
NIKE Dri-FIT Icon Clash
NIKE Dri-FIT Icon Clash
NIKE Dri-FIT Icon Clash
NIKE Dri-FIT Icon Clash
NIKE Dri-FIT Icon Clash
NIKE Dri-FIT Icon Clash
Женска маица
Код на производ:
(DJ1742-010)
NIKE

NIKE Dri-FIT Icon Clash

Единствено на нашиот online shop можеш да искористиш дополнителен попуст од 10% на веќе намалените производи до 60%! Побрзај, вметни ги во корпичката твоите омилени модели и дополнителните 10% ќе бидат автоматски пресметани! Погледнете ја целата понуда ТУКА.

*Овој ваучер не може да се комбинира со други ваучери.

 


 

Претходна цена
1.690 ДЕН
Моментална цена
1.690 ДЕН
Цена со попуст
1.352 ДЕН
Заштеда: 338 ДЕН
Извести ме за попуст
Големини EU
Големини
Големини CM
 • 1X *
 • 2X *
 • 3X *
 • 2XS 2XS
 • XS XS
 • YSM *
 • SM *
 • S S
 • YMD *
 • MD *
 • M M
 • YLG *
 • YXL *
 • LG *
 • L L
 • XL XL
 • 2XL 2XL
 • 3XL *
 • 4XL *
 • NS *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувајте во листата на желби
Nike Dri-FIT Icon Clash женската маица за тренинг е изработена од исклучително мека ткаенина која ви овозможува да останете суви и непречено да се движите за време на тренинзите. Нагласеното Swoosh лого и интересната графика, инспирирана од работнички одела, дава посебен отпечаток на оваа женска маица. Технологијата Dri-FIT ви помага да останете суви и свежи. Удобната ткаенина дава пријатно чувство на вашата кожа, а дизајнот без ракави ви овозможува слободно да се движите. Спецификација: Модел: Standard fit Без ракави Dri-FIT технологија Материјал: 52% памук, 48% полиестер.
Подетално

Nike Dri-FIT Icon Clash женската маица за тренинг е изработена од исклучително мека ткаенина која ви овозможува да останете суви и непречено да се движите за време на тренинзите. Нагласеното Swoosh лого и интересната графика, инспирирана од работнички одела, дава посебен отпечаток на оваа женска маица. Технологијата Dri-FIT ви помага да останете суви и свежи. Удобната ткаенина дава пријатно чувство на вашата кожа, а дизајнот без ракави ви овозможува слободно да се движите.
Спецификација:

 • Модел: Standard fit
 • Без ракави
 • Dri-FIT технологија
 • Материјал: 52% памук, 48% полиестер

 • Карактеристика Вредност
  Категорија Топ
  Основна поделба Текстил
  Пол Женски
  Намена Тренинг
  Бренд NIKE
  Возраст За возрасни
  Големина ЕУ големина Големина во cm
  1X
  2X
  3X
  2XS 2XS
  XS XS
  YSM
  SM
  S S
  YMD
  MD
  M M
  YLG
  YXL
  LG
  L L
  XL XL
  2XL 2XL
  3XL
  4XL
  NS

  Остави коментар

  Trenutno nema komentara

  Nike Dri-FIT Icon Clash женската маица за тренинг е изработена од исклучително мека ткаенина која ви овозможува да останете суви и непречено да се движите за време на тренинзите. Нагласеното Swoosh лого и интересната графика, инспирирана од работнички одела, дава посебен отпечаток на оваа женска маица. Технологијата Dri-FIT ви помага да останете суви и свежи. Удобната ткаенина дава пријатно чувство на вашата кожа, а дизајнот без ракави ви овозможува слободно да се движите.
  Спецификација:

 • Модел: Standard fit
 • Без ракави
 • Dri-FIT технологија
 • Материјал: 52% памук, 48% полиестер

 • Карактеристика Вредност
  Категорија Топ
  Основна поделба Текстил
  Пол Женски
  Намена Тренинг
  Бренд NIKE
  Возраст За возрасни
  Големина ЕУ големина Големина во cm
  1X
  2X
  3X
  2XS 2XS
  XS XS
  YSM
  SM
  S S
  YMD
  MD
  M M
  YLG
  YXL
  LG
  L L
  XL XL
  2XL 2XL
  3XL
  4XL
  NS

  Остави коментар

  Trenutno nema komentara

  Слични производи

  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Топ DM2858-622
  1.352 ДЕН
  Заштеда 20%
  1.690 ДЕН
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Топ DJ6442-010
  1.554 ДЕН
  Заштеда 35%
  2.390 ДЕН
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Топ DM2860-010
  1.352 ДЕН
  Заштеда 20%
  1.690 ДЕН
  Помош