Пребарај ја страната
БЕСПЛАТНА ИСПОРАКА

за сите нарачки чија вредност е поголема од 2490 ден.

Контактирајте не на : 02/3055-222
ИСПОРАКА ВО РОК ОД 5 РАБОТНИ ДЕНА

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

ДВА НАЧИНА НА ПЛАЌАЊЕ

- во готово или со електронска платежна картичка.

G NSW TEE MOCK LS
G NSW TEE MOCK LS
G NSW TEE MOCK LS
G NSW TEE MOCK LS
G NSW TEE MOCK LS
G NSW TEE MOCK LS
G NSW TEE MOCK LS
G NSW TEE MOCK LS
Детска маица со долги ракави
Код на производ:
(DC7059-100)
NIKE

G NSW TEE MOCK LS

Уживајте во тренинг или пролетни дружења со новите модели од Sport Vision! Интересни колекции носат врвни модели на патики, тренерки, дуксери, фустани и маици кои се неизбежни оваа сезона.

 

 

Претходна цена
1.690 ДЕН
Моментална Цена
1.690 ДЕН
Цена со попуст
1.352 ДЕН
Заштеда: 338 ДЕН
Извести ме за попуст
Големини EU
Големини
Големини CM
 • 1X *
 • 2X *
 • 3X *
 • 2XS *
 • XS 7-8г. 64.5–66
 • YSM *
 • SM *
 • S 8-9г. 66–69
 • YMD *
 • MD *
 • M 10-11г. 69–75
 • YLG *
 • YXL *
 • LG *
 • L 12-13г. 75–81.5
 • XL 14-15г. 81.5–88.5
 • 2XL *
 • 3XL *
 • 4XL *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувајте во листата на желби
Nike G NSW TEE MOCK LS е маица со долги ракави за момчиња. Направена е од памук и затоа е пријатна за целодневно носење. Подетално

Nike G NSW TEE MOCK LS е маица со долги ракави за момчиња.

Направена е од памук и затоа е пријатна за целодневно носење.

Може да се комбинира со различна гардероба во спортски и урбан стил.

Во оваа удобна маица децата ќе уживаат во нивните секојдневни авантури.

 

Спецификации:

• Детска маица со долги ракави

• Стандарден крој

• Везено срце со логото Swoosh

• Состав: 100% памук

• Боја: бела

• Шифра на артикл: DC7059-100

Карактеристика Вредност
Категорија Маица со долги ракави
Основна поделба Текстил
Пол Деца-девојчиња
Намена Lifestyle
Бренд NIKE
Возраст За тинејџери (8-14 год.)
Големина ЕУ големина Големина во cm
1X
2X
3X
2XS
XS 7-8г. 64.5–66
YSM
SM
S 8-9г. 66–69
YMD
MD
M 10-11г. 69–75
YLG
YXL
LG
L 12-13г. 75–81.5
XL 14-15г. 81.5–88.5
2XL
3XL
4XL

Остави коментар

Trenutno nema komentara

Nike G NSW TEE MOCK LS е маица со долги ракави за момчиња.

Направена е од памук и затоа е пријатна за целодневно носење.

Може да се комбинира со различна гардероба во спортски и урбан стил.

Во оваа удобна маица децата ќе уживаат во нивните секојдневни авантури.

 

Спецификации:

• Детска маица со долги ракави

• Стандарден крој

• Везено срце со логото Swoosh

• Состав: 100% памук

• Боја: бела

• Шифра на артикл: DC7059-100

Карактеристика Вредност
Категорија Маица со долги ракави
Основна поделба Текстил
Пол Деца-девојчиња
Намена Lifestyle
Бренд NIKE
Возраст За тинејџери (8-14 год.)
Големина ЕУ големина Големина во cm
1X
2X
3X
2XS
XS 7-8г. 64.5–66
YSM
SM
S 8-9г. 66–69
YMD
MD
M 10-11г. 69–75
YLG
YXL
LG
L 12-13г. 75–81.5
XL 14-15г. 81.5–88.5
2XL
3XL
4XL

Остави коментар

Trenutno nema komentara

Слични производи

Sačuvano u omiljne
Достапна боја:1
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:1
1.794 ДЕН
Заштеда 40%
2.990 ДЕН
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:1
1.614 ДЕН
Заштеда 40%
2.690 ДЕН
Помош