Пребарај ја страната

за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

- во готово или со електронска платежна картичка.

COLUMBIA Whirlibird™ Ii
Код на производ:
(2010711012)
COLUMBIA

COLUMBIA Whirlibird™ Ii

Претходна цена
5.190 ДЕН
Моментална цена
5.190 ДЕН
Моментална цена
5.190 ДЕН
Заштеда: 0 ДЕН
Извести ме за попуст
Големини EU
Големини
Големини CM
 • 1X 1X
 • 2X 2X
 • 3X 3X
 • 2XS 2XS
 • XS XS
 • YSM YSM
 • SM SM
 • S S
 • YMD YMD
 • MD MD
 • M M
 • YLG YLG
 • YXL YXL
 • LG LG
 • L L
 • XL XL
 • 2XL 2XL
 • 3XL 3XL
 • 4XL 4XL
 • NS NS
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувајте во листата на желби
Columbia Whirlibird™ II се класични машки ракавици за сите снежни активности. Тие се дизајнирани да ви обезбедат целодневна заштита благодарение на нивните напредни технологии. Водоотпорната мембрана Omni-Tech™, ќе ви овозможува дишење и ќе се чувствувате суви, додека терморефлективната обвивка Omni-Heat™ ќе ја зачува природната температура на вашите раце, обезбедувајќи оптимална топлина. Синтетичкиот фил дополнително ќе ја зачува топлината, а продолжената прилагодлива манжетна околу зглобот ќе ве заштити од навлегувањето на снег и студ. Спецификација: Машки ракавици за скијање и снежни активности Omni-Heat™ облога што рефлектира топлина Omni-Tech™ технологија за дишење и отпорност на вода Долга прилагодлива манжетна Марамче на прстот Водоотпорен палец од козја кожа.
Подетално

Columbia Whirlibird™ II се класични машки ракавици за сите снежни активности. Тие се дизајнирани да ви обезбедат целодневна заштита благодарение на нивните напредни технологии. Водоотпорната мембрана Omni-Tech™, ќе ви овозможува дишење и ќе се чувствувате суви, додека терморефлективната обвивка Omni-Heat™ ќе ја зачува природната температура на вашите раце, обезбедувајќи оптимална топлина. Синтетичкиот фил дополнително ќе ја зачува топлината, а продолжената прилагодлива манжетна околу зглобот ќе ве заштити од навлегувањето на снег и студ.
Спецификација:

 • Машки ракавици за скијање и снежни активности
 • Omni-Heat™ облога што рефлектира топлина
 • Omni-Tech™ технологија за дишење и отпорност на вода
 • Долга прилагодлива манжетна
 • Марамче на прстот
 • Водоотпорен палец од козја кожа

 • Карактеристика Вредност
  Категорија Ракавици
  Пол Машки
  Намена Outdoor
  Бренд COLUMBIA
  Возраст За возрасни
  Оставите оценка
  Trenutno nema komentara
  Помош