Пребарај ја страната

за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

- во готово или со електронска платежна картичка.

THE NORTH FACE Montana
THE NORTH FACE Montana
THE NORTH FACE Montana
THE NORTH FACE Montana
THE NORTH FACE Montana
THE NORTH FACE Montana
Код на производ:
(NF0A7RGUJK31)
THE NORTH FACE

THE NORTH FACE Montana

Одберете подароци со кои ќе ја покажете вашата љубов кон саканата личност и искористете дополнителни 10% на веќе намалената и дури 20% на НОВАТА колекција! Целата понуда можете да ја погледнете овде

Претходна цена
4.090 ДЕН
Моментална цена
4.090 ДЕН
Моментална цена
4.090 ДЕН
Заштеда: 0 ДЕН
Извести ме за попуст
Големини EU
Големини
Големини CM
 • 1X 1X
 • 2X 2X
 • 3X 3X
 • 2XS 2XS
 • XS XS
 • YSM YSM
 • SM SM
 • S S
 • YMD YMD
 • MD MD
 • M M
 • YLG YLG
 • YXL YXL
 • LG LG
 • L L
 • XL XL
 • 2XL 2XL
 • 3XL 3XL
 • 4XL 4XL
 • NS NS
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувајте во листата на желби
Целосно редизајнирани, машките скијачки ракавици The North Face MONTANA ги освежија деталите, подобрена постава и зголемена изолација за да ги направат целосно подготвени за патеките. Вметнувањето DryVent™ помага рацете да останат суви додека изолацијата Heatseeker™ Eco нуди топлина дури и при влажно време. SLayerWarmth користи два слоја изолација за да создаде воздушен џеб, кој помага да се задржи топлината внатре и студот надвор. Вештачката кожа во пределот на дланката обезбедува издржливост, додека надворешниот слој и облогата изработени од рециклиран полиестер обезбедува дополнителна заштита. Функционалноста Etip™ ви овозможува да користите екрани на допир. Спецификација: Вметнување DryVent™ Heatseeker™ Еко изолација SLayerWarmth два слоја изолација Вештачка кожа во пределот на дланката Etip™ функционалност Надворешен слој и постава од рециклиран полиестер.
Подетално

Целосно редизајнирани, машките скијачки ракавици The North Face MONTANA ги освежија деталите, подобрена постава и зголемена изолација за да ги направат целосно подготвени за патеките. Вметнувањето DryVent™ помага рацете да останат суви додека изолацијата Heatseeker™ Eco нуди топлина дури и при влажно време. SLayerWarmth користи два слоја изолација за да создаде воздушен џеб, кој помага да се задржи топлината внатре и студот надвор. Вештачката кожа во пределот на дланката обезбедува издржливост, додека надворешниот слој и облогата изработени од рециклиран полиестер обезбедува дополнителна заштита. Функционалноста Etip™ ви овозможува да користите екрани на допир.
Спецификација:

 • Вметнување DryVent™
 • Heatseeker™ Еко изолација
 • SLayerWarmth два слоја изолација
 • Вештачка кожа во пределот на дланката
 • Etip™ функционалност
 • Надворешен слој и постава од рециклиран полиестер

 • Карактеристика Вредност
  Категорија Ракавици
  Пол Машки
  Намена Outdoor
  Бренд THE NORTH FACE
  Возраст За возрасни
  Оставите оценка
  Trenutno nema komentara

  Слични производи

  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Помош