Пребарај ја страната

за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

- во готово или со електронска платежна картичка.

NIKE Lurex Futura
Детски сет
Код на производ:
(4A2960-A4Y)
NIKE

NIKE Lurex Futura

Само на нашиот online shop издвоивме понуда и на нови и на стари модели на кои можеш да искористиш дополнителени 10% попуст. Побрзај, попустот важи само до 04.12.

Целосна понуда погледни ОВДЕ.

Претходна цена
1.690 ДЕН
Моментална цена
1.690 ДЕН
Цена со попуст
1.352 ДЕН
Заштеда: 338 ДЕН
Извести ме за попуст
Големини EU
Големини
Големини CM
 • NSZ NSZ
 • 1 1
 • UNSZ UNSZ
 • OSFA OSFA
 • ONE ONE
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувајте во листата на желби
NIKE LUREX FUTURA е lifestyle сет во кој детската капа и ракавиците за девојки се дизајнирани за удобност и топлина. Капа и ракавици со кои вашите девојки ќе бидат подготвени да го дочекаат постуденото време. Ракавиците се удобни и еластични, па лесно се персонализираат и овозможуваат слободно движење на малите прсти. Манжетните на ракавиците го подобруваат вклопувањето и го спречуваат навлегувањето на студениот воздух. Логото на NIKE на секоја ракавица ја пренесува вашата љубов кон овој бренд на вашите малечки. Капчето и ракавиците лесно се одржуваат со перење во машина. Спецификација: Lifestyle капа и ракавици за девојчиња Растеглив материјал Логото на Nike на секоја ракавица Состав на капа: 100% акрилик Состав на ракавици: 99% акрилик и 1% еластин Машинско перење.
Подетално

NIKE LUREX FUTURA е lifestyle сет во кој детската капа и ракавиците за девојки се дизајнирани за удобност и топлина. Капа и ракавици со кои вашите девојки ќе бидат подготвени да го дочекаат постуденото време. Ракавиците се удобни и еластични, па лесно се персонализираат и овозможуваат слободно движење на малите прсти. Манжетните на ракавиците го подобруваат вклопувањето и го спречуваат навлегувањето на студениот воздух. Логото на NIKE на секоја ракавица ја пренесува вашата љубов кон овој бренд на вашите малечки. Капчето и ракавиците лесно се одржуваат со перење во машина. Спецификација:

 • Lifestyle капа и ракавици за девојчиња
 • Растеглив материјал
 • Логото на Nike на секоја ракавица
 • Состав на капа: 100% акрилик
 • Состав на ракавици: 99% акрилик и 1% еластин
 • Машинско перење

 • Карактеристика Вредност
  Категорија Сет
  Пол Деца-девојчиња
  Намена Lifestyle
  Бренд NIKE
  Возраст За тинејџери (8-14 год.)
  Остави оценка
  Trenutno nema komentara

  Слични производи

  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:2
  Сет CU8374-622
  2.712 ДЕН
  Заштеда 20%
  3.390 ДЕН
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:2
  Сет CU8374-814
  2.712 ДЕН
  Заштеда 20%
  3.390 ДЕН
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:2
  Сет 9A2695-A8F
  Топол зимски Nike сет за деца - капа со ракавици и препознатливото лого на Nike.
  833 ДЕН
  Заштеда 30%
  1.190 ДЕН
  Помош