Пребарај ја страната
БЕСПЛАТНА ИСПОРАКА

за сите нарачки чија вредност е поголема од 2490 ден.

Контактирајте не на : 02/3055-222
ИСПОРАКА ВО РОК ОД 5 РАБОТНИ ДЕНА

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

ДВА НАЧИНА НА ПЛАЌАЊЕ

- во готово или со електронска платежна картичка.

TERREX MID GTX I
TERREX MID GTX I
TERREX MID GTX I
TERREX MID GTX I
TERREX MID GTX I
TERREX MID GTX I
TERREX MID GTX I
TERREX MID GTX I
TERREX MID GTX I
TERREX MID GTX I
Детски чизми
Код на производ:
(FY2221)
adidas

TERREX MID GTX I

Водоотпорна, отпорна на ветер, а сепак што "дише" – GORE-TEX технологијата претставува "златен стандард" во дизајнот на outdoor облеката и обувките. Благодарение на нејзините високи перформанси, ќе можете да уживате во сите авантури на отворено и во есенскиот и зимскиот период. Погледнете кои модели од нашата понуда содржат GORE-TEX технологија.

Претходна цена
3.688 ДЕН
Моментална Цена
3.688 ДЕН
Цена со попуст
2.950 ДЕН
Заштеда: 738 ДЕН
Извести ме за попуст
Големини EU
Големини
Големини CM
 • 4K *
 • 4-K *
 • 5K *
 • 5-K *
 • 6K *
 • 6-K *
 • 7K *
 • 7-K *
 • 8K *
 • 8-K *
 • 9K *
 • 9-K *
 • 10K *
 • 10-K *
 • 11K *
 • 11-K *
 • 12K *
 • 12-K *
 • 13K *
 • 13-K *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувајте во листата на желби
adidas TERREX MID GTX се детски outdoor чизми кои ги подготвуваат малите истражувачи за авантури во природата. Текстилниот и синтетички горен дел е обложен со водоотпорна ткаенина GORE-TEX, која исто така овозможува циркулација на воздух. Подетално

adidas TERREX MID GTX се детски outdoor чизми кои ги подготвуваат малите истражувачи за авантури во природата.

Текстилниот и синтетички горен дел е обложен со водоотпорна ткаенина GORE-TEX, која исто така овозможува циркулација на воздух.

Мрежата овозможува постојана циркулација на воздухот, а рефлектирачките линии овозможуваат подобра прегледност во темница.

Гумениот ѓон Traxion  добро се прилагодува на различни површини, особено во неповолни временски услови.

Спецификации:

 • Детски outdoor чизми
 • Класично врзување
 • Горен дел: текстил, синтетика
 • Водоотпорна постава GORE-TEX
 • Гумен ѓон Traxion
 • Боја: црна, црвена, сива
 • Шифра на артикл: FY2221
Карактеристика Вредност
Категорија Кондури
Основна поделба Обувки
Намена Тренинг
Бренд adidas
Возраст За бебиња (0-4 год.)

Остави коментар

Trenutno nema komentara

adidas TERREX MID GTX се детски outdoor чизми кои ги подготвуваат малите истражувачи за авантури во природата.

Текстилниот и синтетички горен дел е обложен со водоотпорна ткаенина GORE-TEX, која исто така овозможува циркулација на воздух.

Мрежата овозможува постојана циркулација на воздухот, а рефлектирачките линии овозможуваат подобра прегледност во темница.

Гумениот ѓон Traxion  добро се прилагодува на различни површини, особено во неповолни временски услови.

Спецификации:

 • Детски outdoor чизми
 • Класично врзување
 • Горен дел: текстил, синтетика
 • Водоотпорна постава GORE-TEX
 • Гумен ѓон Traxion
 • Боја: црна, црвена, сива
 • Шифра на артикл: FY2221
Карактеристика Вредност
Категорија Кондури
Основна поделба Обувки
Намена Тренинг
Бренд adidas
Возраст За бебиња (0-4 год.)

Остави коментар

Trenutno nema komentara

Слични производи

Sačuvano u omiljne
Достапна боја:1
adidas TERREX MID GTX се детски outdoor чизми кои ги спремаат децата истражувачи за ава...
2.397 ДЕН
Заштеда 35%
3.688 ДЕН
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:1
Помош
string(0) ""
string(0) ""