за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

- во готово или со електронска платежна картичка.

Јакна

по страна
Filtriraj
Освежи филтри
Пол
Возраст
Бренд
Намена
Боја
Материјал/технологија
Големина
Цена
zenski
lifestyle
87 производи
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:1
Јакна FN2839-010
Женска јакна
8.990 ДЕН
Додај во кошничка
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:1
Јакна FB8729-010
Женска јакна
13.942 ДЕН
Заштеда 25%
18.590 ДЕН
Додај во кошничка
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:1
Јакна FB8692-010
Женска јакна
9.817 ДЕН
Заштеда 25%
13.090 ДЕН
Додај во кошничка
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:1
Јакна FB7670-010
Женска јакна
16.492 ДЕН
Заштеда 25%
21.990 ДЕН
Додај во кошничка
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:1
Јакна NF0A852LJK31
Женска јакна
12.872 ДЕН
Заштеда 20%
16.090 ДЕН
Додај во кошничка
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:1
Јакна FB2187-638
Женска јакна
5.334 ДЕН
Заштеда 40%
8.890 ДЕН
Додај во кошничка
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:1
Јакна DQ6878-010
Женска јакна
12.383 ДЕН
Заштеда 30%
17.690 ДЕН
Додај во кошничка
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:2
Јакна DQ6838-551
Женска јакна
10.493 ДЕН
Заштеда 30%
14.990 ДЕН
Додај во кошничка
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:2
Јакна DQ6838-010
Женска јакна
10.493 ДЕН
Заштеда 30%
14.990 ДЕН
Додај во кошничка
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:1
Јакна 535574-67
Женска јакна
4.753 ДЕН
Заштеда 30%
6.790 ДЕН
Додај во кошничка
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:1
Јакна 2216-5WG-498
Женска јакна
19.803 ДЕН
Заштеда 30%
28.290 ДЕН
Додај во кошничка
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:1
Јакна 2216F-5WG-04
Женска јакна
26.663 ДЕН
Заштеда 30%
38.090 ДЕН
Додај во кошничка
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:1
Јакна 2277F-2SE-99
Женска јакна
34.783 ДЕН
Заштеда 30%
49.690 ДЕН
Додај во кошничка
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:1
Јакна 10023713-A03-251
Женска јакна
6.783 ДЕН
Заштеда 30%
9.690 ДЕН
Додај во кошничка
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:1
Јакна NF0A5GGEQ4C1
Женска јакна
12.993 ДЕН
Заштеда 35%
19.990 ДЕН
Додај во кошничка
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:1
Јакна NF0A3C8DI0W1
Женска јакна
17.592 ДЕН
Заштеда 20%
21.990 ДЕН
Додај во кошничка
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:1
Јакна FB8778-610
Женска јакна
7.792 ДЕН
Заштеда 25%
10.390 ДЕН
Додај во кошничка
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:1
Јакна FB7679-838
Женска јакна
5.692 ДЕН
Заштеда 25%
7.590 ДЕН
Додај во кошничка
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:1
Јакна LSA213F500-01
Женска јакна
4.914 ДЕН
Заштеда 40%
8.190 ДЕН
Додај во кошничка
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:1
Јакна 214389-1CL
Женска јакна
1.746 ДЕН
Заштеда 65%
4.990 ДЕН
Додај во кошничка
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:3
Јакна FB7672-838
Женска јакна
5.843 ДЕН
Заштеда 35%
8.990 ДЕН
Додај во кошничка
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:1
Јакна STA223F507-01
Женска јакна
4.794 ДЕН
Заштеда 40%
7.990 ДЕН
Додај во кошничка
Pročitajte

Спортските јакни веќе неколку сезони се помеѓу приоритетите на листата за купување на облека кај спортистите. Уште од самото настанување, поминаа низ трансформација, па денес, во зависност од спортот со кој се занимавате, можете да одберете машка јакна, женска јакна или детска јакна, за трчање, скијање, тренинг...
 

Изработени од посебни материјали, во чија изработка се користени бројни модерни технологии кои значително допринесуваат за подобро и полесно движење за време на физичките активности, јакните спаѓаат во опрема која е неопходна за во зима, меѓутоа и во пролет и есен. Во оваа група секако дека се вбројуваат ски јакните од брендовите Ellesse, Colmar и Helly Hansen, меѓутоа и јакни за тренинг и трчање. Љубителите на скијање, во понудата на Sport Vision со сигурност ќе ги пронајдат и адекватните чизми и кондури, додека на професионалците и рекреативците чија омилена активност е трчањето, покрај јакна, во нашата понуда ќе ги најдат и соодветните патики за трчање.

Понудата на Sport Vision ја сочинуваат и lifestyle јакни, кои со задоволство ќе ги носите во секојдневните варијанти. Она што не смее да се изостави се јакните за деца. Од нив ги издвојуваме јакните за бебиња, за момчиња и девојчиња, кои ќе ве воодушеват на прв поглед.

Бидете подготвени за секоја физичка активност и за сите годишни времиња! Целата понуда наменета за сите спортисти веќе е достапна на Sport Vision Online Shop.