за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

- во готово или со електронска платежна картичка.

Пребарај ја страната
Nike Sportswear City Series
Nike Sportswear City Series
Nike Sportswear City Series
Nike Sportswear City Series
Nike Sportswear City Series
Nike Sportswear City Series
Nike Sportswear City Series
Nike Sportswear City Series
Код на производ: DQ6878-010
Nike

Nike Sportswear City Series

Код на производ: DQ6878-010
Nike Sportswear City Series е женска lifestyle јакна која задолжително зимско парче кое носи препознатлив Nike стил. Температурата надвор е само бројка што станува занемарлива кога го носите овој модел. Студеното време не треба да ве загрижува бидејќи носите луксузна јакна со синтетичко полнење. Духот на минатото живее во дизајнот на овој парк, кој црпи инспирација од модниот Y2K тренд. Должината на моделот дава максимална покриеност и мобилност и ве прави да блескате без оглед на временските услови. Технологијата Terma-Fit помага во регулирањето на природната топлина на телото за да ве задржи стоплени и суви при екстремни студени временски услови. PrimaLoft® ThermoPlume® е водоотпорна синтетичка изолација која истовремено обезбедува топлина во сите слоеви. Ќе бидете модерни и забележани без оглед на временските услови благодарение на суптилниот сјај на ткаенината. Спецификации: Женска јакна (парка) – lifestyle Технологија PrimaLoft® ThermoPlume® Oversized крој Технологија Terma-Fit Должина до колена Џебови со патент Извезено Terma-Fit лого на зглобот Машинско перење Еластичен раб одвнатре Состав: 100% најлон .
17.690 ДЕН
17.690 ДЕН
12.383 ДЕН
Заштеда: 5.307 ДЕН
Извести ме за попуст
Големини EU
Големини
Големини CM
 • XS XS
 • S S
 • M M
Изберете ја количината: 1 КОМ
2
1
Потребно е да ја изберете саканата големина!
Зачувајте во листата на желби

Производот може да се врати во рок од 15 денa

 Доставата е бесплатна за нарачки над 2990 ден

Зачувајте во листата на желби

Nike Sportswear City Series е женска lifestyle јакна која задолжително зимско парче кое носи препознатлив Nike стил. Температурата надвор е само бројка што станува занемарлива кога го носите овој модел. Студеното време не треба да ве загрижува бидејќи носите луксузна јакна со синтетичко полнење. Духот на минатото живее во дизајнот на овој парк, кој црпи инспирација од модниот Y2K тренд. Должината на моделот дава максимална покриеност и мобилност и ве прави да блескате без оглед на временските услови. Технологијата Terma-Fit помага во регулирањето на природната топлина на телото за да ве задржи стоплени и суви при екстремни студени временски услови. PrimaLoft® ThermoPlume® е водоотпорна синтетичка изолација која истовремено обезбедува топлина во сите слоеви. Ќе бидете модерни и забележани без оглед на временските услови благодарение на суптилниот сјај на ткаенината.
Спецификации:

 • Женска јакна (парка) – lifestyle
 • Технологија PrimaLoft® ThermoPlume®
 • Oversized крој
 • Технологија Terma-Fit
 • Должина до колена
 • Џебови со патент
 • Извезено Terma-Fit лого на зглобот
 • Машинско перење
 • Еластичен раб одвнатре
 • Состав: 100% најлон

 • Карактеристика Вредност
  Категорија Јакна
  Пол Женски
  Возраст За возрасни
  Бренд Nike
  Намена Lifestyle
  Боја Црна
  ПроизведувачNike European Operations Netherlands B.V. Colosseum 1 Hilversum, Noord-Holland, 1213 NL The Netherlands
  УвозникSport Vision Doo, Bani 75, Zagreb
  Во моментов нема коментари

  Слични производи

  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Јакна FB2187-638
  6.223 ДЕН
  Заштеда 30%
  8.890 ДЕН
  Додај во кошничка
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:2
  Јакна DQ6838-551
  10.493 ДЕН
  Заштеда 30%
  14.990 ДЕН
  Додај во кошничка
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:2
  Јакна DQ6838-010
  10.493 ДЕН
  Заштеда 30%
  14.990 ДЕН
  Додај во кошничка
  Nike Sportswear City Series
  Јакна
  Nike Sportswear City Series