за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

- во готово или со електронска платежна картичка.

Пребарај ја страната
Nike Sportswear Plush
Nike Sportswear Plush
Nike Sportswear Plush
Nike Sportswear Plush
Nike Sportswear Plush
Nike Sportswear Plush
Код на производ: DQ6838-551
Nike

Nike Sportswear Plush

Код на производ: DQ6838-551
Nike Sportswear женската lifestyle јакна од вештачко крзно е совршено зимско парче. Температурата надвор е само бројка која се поништува кога ќе го облечете овој модел со две лица. Подолгиот крој значи поголема покриеност без разлика на која страна ја носите и каков стил се практикувате тој ден. Ткаенината од вештачко крзно е топла и пријатна, додека мазната ткаенина со Swoosh дизајн нуди помодерен и елегантен изглед. Времињата и можностите се сменија, можете да ја смените страната за неколку секунди. Вештачкото крзно ве одржува стоплени и дава допир на луксуз кој можете да го покажете на сите благодарение на реверзибилниот дизајн. Џебовите ги чуваат вашите мали нешта како клучевите и телефонот и ги одржуваат вашите раце стоплени кога ќе ги заборавите ракавиците. Страничните отвори на рабовите овозможуваат циркулирање на воздухот, постигнувајќи ја вистинската мерка на топлина и свежина. Спецификација: Женска зимска јакна – lifestyle Подолг модел Со две лица Странични џебови Простран крој Затворање со патент Перење во машина Отвори за вентилација Состав: 100% полиестер.
14.990 ДЕН
14.990 ДЕН
10.493 ДЕН
Заштеда: 4.497 ДЕН
Извести ме за попуст
Големини EU
Големини
Големини CM
 • S S
 • M M
Изберете ја количината: 1 КОМ
2
1
Потребно е да ја изберете саканата големина!
Зачувајте во листата на желби

Производот може да се врати во рок од 15 денa

 Доставата е бесплатна за нарачки над 2990 ден

Зачувајте во листата на желби

Nike Sportswear женската lifestyle јакна од вештачко крзно е совршено зимско парче. Температурата надвор е само бројка која се поништува кога ќе го облечете овој модел со две лица. Подолгиот крој значи поголема покриеност без разлика на која страна ја носите и каков стил се практикувате тој ден. Ткаенината од вештачко крзно е топла и пријатна, додека мазната ткаенина со Swoosh дизајн нуди помодерен и елегантен изглед. Времињата и можностите се сменија, можете да ја смените страната за неколку секунди. Вештачкото крзно ве одржува стоплени и дава допир на луксуз кој можете да го покажете на сите благодарение на реверзибилниот дизајн. Џебовите ги чуваат вашите мали нешта како клучевите и телефонот и ги одржуваат вашите раце стоплени кога ќе ги заборавите ракавиците. Страничните отвори на рабовите овозможуваат циркулирање на воздухот, постигнувајќи ја вистинската мерка на топлина и свежина.
Спецификација:

 • Женска зимска јакна – lifestyle
 • Подолг модел
 • Со две лица
 • Странични џебови
 • Простран крој
 • Затворање со патент
 • Перење во машина
 • Отвори за вентилација
 • Состав: 100% полиестер

 • Карактеристика Вредност
  Категорија Јакна
  Пол Женски
  Возраст За возрасни
  Бренд Nike
  Намена Lifestyle
  Боја Лилакова
  ПроизведувачNike European Operations Netherlands B.V. Colosseum 1 Hilversum, Noord-Holland, 1213 NL The Netherlands
  УвозникSport Vision Doo, Bani 75, Zagreb
  Во моментов нема коментари

  Слични производи

  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Јакна FB2187-638
  6.223 ДЕН
  Заштеда 30%
  8.890 ДЕН
  Додај во кошничка
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Јакна DQ6878-010
  12.383 ДЕН
  Заштеда 30%
  17.690 ДЕН
  Додај во кошничка
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:2
  Јакна DQ6838-010
  10.493 ДЕН
  Заштеда 30%
  14.990 ДЕН
  Додај во кошничка
  Nike Sportswear Plush
  Јакна
  Nike Sportswear Plush