за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

- во готово или со електронска платежна картичка.

Nike Essential
Nike Essential
Nike Essential
Nike Essential
Nike Essential
Nike Essential
Nike Essential
Nike Essential
Код на производ: FB7670-010
Nike

Nike Essential

Код на производ: FB7670-010
Nike Sportswear Essential е женска парка дизајниран за постудени денови. Останете топли дури и во најстудените денови со завиткување во овој парк. Ние ја дизајниравме да биде доволно долга за да ве загрее, но доволно кратка за да ви овозможи слободно да се движите. Изолирана јака, екстра широка клапна за невреме ве штитат од силни ветрови. PrimaLoft® Thermoplume® е водоотпорна синтетичка изолација која имитира топлина, компресибилност и висока изолација. Технологијата Nike Therma-FIT помага во управувањето со природната топлина на вашето тело за да ве загрее во студени временски услови. Џебовите овозможуваат брзо складирање на клучеви, телефон и ладни раце. Спецификација: Женска lifestyle парка Состав: 58% полиестер, 42% најлон Извезено лого Swoosh на јаката Машинско перење.
21.990 ДЕН
16.492 ДЕН
16.492 ДЕН
Заштеда: 5.498 ДЕН
Извести ме за попуст
Големини EU
Големини
Големини CM
 • XS XS
 • S S
 • M M
 • L L
Изберете ја количината: 1 КОМ
2
1
Потребно е да ја изберете саканата големина!
Зачувајте во листата на желби

Производот може да се врати во рок од 15 денa

 Доставата е бесплатна за нарачки над 2990 ден

Зачувајте во листата на желби

Nike Sportswear Essential е женска парка дизајниран за постудени денови. Останете топли дури и во најстудените денови со завиткување во овој парк. Ние ја дизајниравме да биде доволно долга за да ве загрее, но доволно кратка за да ви овозможи слободно да се движите. Изолирана јака, екстра широка клапна за невреме ве штитат од силни ветрови. PrimaLoft® Thermoplume® е водоотпорна синтетичка изолација која имитира топлина, компресибилност и висока изолација. Технологијата Nike Therma-FIT помага во управувањето со природната топлина на вашето тело за да ве загрее во студени временски услови. Џебовите овозможуваат брзо складирање на клучеви, телефон и ладни раце.
Спецификација:

 • Женска lifestyle парка
 • Состав: 58% полиестер, 42% најлон
 • Извезено лого Swoosh на јаката
 • Машинско перење

 • Карактеристика Вредност
  Категорија Јакна
  Пол Женски
  Возраст За возрасни
  Бренд Nike
  Намена Lifestyle
  Боја Црна
  ПроизведувачNike European Operations Netherlands B.V. Colosseum 1 Hilversum, Noord-Holland, 1213 NL The Netherlands
  УвозникSport Vision Doo, Bani 75, Zagreb
  Во моментов нема коментари

  Слични производи

  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Јакна FN2839-010
  Цена 8.990 ДЕН
  Додај во кошничка
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Јакна FB8729-010
  Цена 13.942 ДЕН
  Заштеда 25%
  18.590 ДЕН
  Додај во кошничка
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Јакна FB8692-010
  Цена 9.817 ДЕН
  Заштеда 25%
  13.090 ДЕН
  Додај во кошничка
  Nike Essential
  Јакна
  Nike Essential