за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

- во готово или со електронска платежна картичка.

Јакна

по страна
Filtriraj
Освежи филтри
Големина
Цена
maski
lifestyle
85 производи
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:1
Јакна FN2608-010
Машка јакна
16.590 ДЕН
Додај во кошничка
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:3
Јакна FB8386-720
Машка јакна
4.642 ДЕН
Заштеда 25%
6.190 ДЕН
Додај во кошничка
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:3
Јакна FB8386-068
Машка јакна
4.642 ДЕН
Заштеда 25%
6.190 ДЕН
Додај во кошничка
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:1
Јакна NF0A3C8DLE41
Машка јакна
17.592 ДЕН
Заштеда 20%
21.990 ДЕН
Додај во кошничка
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:1
Јакна DR9605-010
Машка јакна
10.232 ДЕН
Заштеда 20%
12.790 ДЕН
Додај во кошничка
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:2
Јакна DQ4234-696
Машка јакна
5.754 ДЕН
Заштеда 40%
9.590 ДЕН
Додај во кошничка
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:2
Јакна DQ4234-410
Машка јакна
5.754 ДЕН
Заштеда 40%
9.590 ДЕН
Додај во кошничка
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:1
Јакна 1276-1WV-499
Машка јакна
19.593 ДЕН
Заштеда 30%
27.990 ДЕН
Додај во кошничка
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:1
Јакна 1275-1WV-68
Машка јакна
20.153 ДЕН
Заштеда 30%
28.790 ДЕН
Додај во кошничка
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:1
Јакна 1209-2WX-99
Машка јакна
18.613 ДЕН
Заштеда 30%
26.590 ДЕН
Додај во кошничка
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:1
Јакна 10023798-A02-316
Машка јакна
4.753 ДЕН
Заштеда 30%
6.790 ДЕН
Додај во кошничка
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:1
Јакна 10023798-A01-001
Машка јакна
4.753 ДЕН
Заштеда 30%
6.790 ДЕН
Додај во кошничка
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:1
Јакна NF0A3C8DZU31
Машка јакна
17.592 ДЕН
Заштеда 20%
21.990 ДЕН
Додај во кошничка
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:1
Јакна NF0A3C8DKK91
Машка јакна
17.592 ДЕН
Заштеда 20%
21.990 ДЕН
Додај во кошничка
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:1
Јакна NF0A853I4D51
Машка јакна
12.232 ДЕН
Заштеда 20%
15.290 ДЕН
Додај во кошничка
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:2
Јакна FB7903-247
Машка јакна
7.273 ДЕН
Заштеда 30%
10.390 ДЕН
Додај во кошничка
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:2
Јакна FB7903-010
Машка јакна
7.273 ДЕН
Заштеда 30%
10.390 ДЕН
Додај во кошничка
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:1
Јакна FB8189-010
Машка јакна
14.542 ДЕН
Заштеда 25%
19.390 ДЕН
Додај во кошничка
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:1
Јакна DX0539-010
Машка јакна
5.690 ДЕН
Додај во кошничка
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:3
Јакна FB8386-010
Машка јакна
4.642 ДЕН
Заштеда 25%
6.190 ДЕН
Додај во кошничка
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:1
Јакна LSA213M502-41
Машка јакна
4.695 ДЕН
Заштеда 50%
9.390 ДЕН
Додај во кошничка
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:1
Јакна LTS183151-02
Машка јакна
2.345 ДЕН
Заштеда 50%
4.690 ДЕН
Додај во кошничка
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:2
Јакна DD6863-010
Машка јакна
3.995 ДЕН
Заштеда 50%
7.990 ДЕН
Додај во кошничка
Pročitajte

Спортските јакни веќе неколку сезони се помеѓу приоритетите на листата за купување на облека кај спортистите. Уште од самото настанување, поминаа низ трансформација, па денес, во зависност од спортот со кој се занимавате, можете да одберете машка јакна, женска јакна или детска јакна, за трчање, скијање, тренинг...
 

Изработени од посебни материјали, во чија изработка се користени бројни модерни технологии кои значително допринесуваат за подобро и полесно движење за време на физичките активности, јакните спаѓаат во опрема која е неопходна за во зима, меѓутоа и во пролет и есен. Во оваа група секако дека се вбројуваат ски јакните од брендовите Ellesse, Colmar и Helly Hansen, меѓутоа и јакни за тренинг и трчање. Љубителите на скијање, во понудата на Sport Vision со сигурност ќе ги пронајдат и адекватните чизми и кондури, додека на професионалците и рекреативците чија омилена активност е трчањето, покрај јакна, во нашата понуда ќе ги најдат и соодветните патики за трчање.

Понудата на Sport Vision ја сочинуваат и lifestyle јакни, кои со задоволство ќе ги носите во секојдневните варијанти. Она што не смее да се изостави се јакните за деца. Од нив ги издвојуваме јакните за бебиња, за момчиња и девојчиња, кои ќе ве воодушеват на прв поглед.

Бидете подготвени за секоја физичка активност и за сите годишни времиња! Целата понуда наменета за сите спортисти веќе е достапна на Sport Vision Online Shop.