за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

- во готово или со електронска платежна картичка.

Пребарај ја страната
Nike Sportswear
Nike Sportswear
Nike Sportswear
Nike Sportswear
Nike Sportswear
Nike Sportswear
Nike Sportswear
Nike Sportswear
Код на производ: DR9605-010
Nike

Nike Sportswear

Код на производ: DR9605-010
Nike Sportswear е машка јакна за трчање која ќе ве заштити од ветрот. Не дозволувајте зимата да ве спречи да тренирате на свеж воздух и во природа. Внимателно е изработена за студените денови исполнети со физичка активност. Ќе ве стопли, а во исто време ќе ви овозможи неверојатна слобода на движење и удобност. Технологијата Storm-FIT е отпорна на лошите временски услови како што се ветерот и влажноста. Бидете максимално фокусирани на тренинзите. Овој модел има и џебови со патент за безбедно складирање на сите ваши мали предмети. Спецификација: Машка јакна Затворање со патент Странични џебови со патент Капуљача Машинско перење Состав: 100% полиестер .
12.790 ДЕН
12.790 ДЕН
12.790 ДЕН
Заштеда: 0 ДЕН
Извести ме за попуст
Големини EU
Големини
Големини CM
 • XL XL
Изберете ја количината: 1 КОМ
2
1
Потребно е да ја изберете саканата големина!
Зачувајте во листата на желби

Производот може да се врати во рок од 15 денa

 Доставата е бесплатна за нарачки над 2990 ден

Зачувајте во листата на желби

Nike Sportswear е машка јакна за трчање која ќе ве заштити од ветрот. Не дозволувајте зимата да ве спречи да тренирате на свеж воздух и во природа. Внимателно е изработена за студените денови исполнети со физичка активност. Ќе ве стопли, а во исто време ќе ви овозможи неверојатна слобода на движење и удобност. Технологијата Storm-FIT е отпорна на лошите временски услови како што се ветерот и влажноста. Бидете максимално фокусирани на тренинзите. Овој модел има и џебови со патент за безбедно складирање на сите ваши мали предмети.
Спецификација:

 • Машка јакна
 • Затворање со патент
 • Странични џебови со патент
 • Капуљача
 • Машинско перење
 • Состав: 100% полиестер

 • Карактеристика Вредност
  Категорија Јакна
  Пол Машки
  Возраст За возрасни
  Бренд Nike
  Намена Lifestyle
  Боја Црна
  ПроизведувачNike European Operations Netherlands B.V. Colosseum 1 Hilversum, Noord-Holland, 1213 NL The Netherlands
  УвозникSport Vision Doo, Bani 75, Zagreb
  Во моментов нема коментари

  Слични производи

  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:2
  Јакна DQ4234-696
  9.590 ДЕН
  Додај во кошничка
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:2
  Јакна DQ4234-410
  9.590 ДЕН
  Додај во кошничка
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:2
  Јакна FB7903-247
  7.273 ДЕН
  Заштеда 30%
  10.390 ДЕН
  Додај во кошничка
  Nike Sportswear
  Јакна
  Nike Sportswear