за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

- во готово или со електронска платежна картичка.

Nike Air Max Dawn
Nike Air Max Dawn
Nike Air Max Dawn
Nike Air Max Dawn
Nike Air Max Dawn
Nike Air Max Dawn
Код на производ: DC9318-007
Nike

Nike Air Max Dawn

Код на производ: DC9318-007
Nike Air Max Dawn се патики за мали деца со препознатлив Nike стил, совршени за секој ден. Комбиниравме класични вибрации со меки детали од велур за да создадеме совршени патики за идните генерации со минимум 20% рециклирани материјали. Тие се едноставни, разновидни и меки со воздушно амортизирање и децата не можат да погрешат започнувајќи го денот со овие патики. Нивниот горен дел е направен од комбинација на лесна ткаенина и рециклиран велур. Max Air единицата под петицата и меката пена под нозете обезбедуваат меко чувство и амортизација. Еластичните врвки ги прават овие патики лесни за облекување и соблекување. Спецификација: Детски lifestyle патики Плиток профил Еластични врвки Лесен горен дел од ткаенина со прекривки од велур Пластично засилување на петицата за стабилност при движење во различни насоки Гумен ѓон .
6.090 ДЕН
3.654 ДЕН
3.654 ДЕН
Заштеда: 2.436 ДЕН
Извести ме за попуст
Големини EU
Големини
Големини CM
 • 12.5C 30 18.5
 • 11C 28 17
Изберете ја количината: 1 ПАР
2
1
Потребно е да ја изберете саканата големина!
Зачувајте во листата на желби

Производот може да се врати во рок од 15 денa

 Доставата е бесплатна за нарачки над 2990 ден

Зачувајте во листата на желби

Nike Air Max Dawn се патики за мали деца со препознатлив Nike стил, совршени за секој ден. Комбиниравме класични вибрации со меки детали од велур за да создадеме совршени патики за идните генерации со минимум 20% рециклирани материјали. Тие се едноставни, разновидни и меки со воздушно амортизирање и децата не можат да погрешат започнувајќи го денот со овие патики. Нивниот горен дел е направен од комбинација на лесна ткаенина и рециклиран велур. Max Air единицата под петицата и меката пена под нозете обезбедуваат меко чувство и амортизација. Еластичните врвки ги прават овие патики лесни за облекување и соблекување.
Спецификација:

 • Детски lifestyle патики
 • Плиток профил
 • Еластични врвки
 • Лесен горен дел од ткаенина со прекривки од велур
 • Пластично засилување на петицата за стабилност при движење во различни насоки
 • Гумен ѓон

 • Карактеристика Вредност
  Категорија Патики
  Пол Деца-момчиња
  Возраст За мали деца (4-10 год.)
  Бренд Nike
  Намена Lifestyle
  Боја Сива
  ПроизведувачNike European Operations Netherlands B.V. Colosseum 1 Hilversum, Noord-Holland, 1213 NL The Netherlands
  УвозникSport Vision Doo, Bani 75, Zagreb
  Во моментов нема коментари

  Слични производи

  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Патики FN1449-400
  Цена 2.990 ДЕН
  Додај во кошничка
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Патики FB9110-034
  Цена 5.752 ДЕН
  Заштеда 20%
  7.190 ДЕН
  Додај во кошничка
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Патики DX9265-001
  Цена 7.090 ДЕН
  Додај во кошничка
  Nike Air Max Dawn
  Патики
  Nike Air Max Dawn