за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

- во готово или со електронска платежна картичка.

Јакна

по страна
Filtriraj
Освежи филтри
Големина
Цена
maski
kosarka
8 производи
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:1
Јакна DQ8104-612
Машка јакна
10.983 ДЕН
Заштеда 30%
15.690 ДЕН
Додај во кошничка
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:1
Јакна DN4715-010
Машка јакна
10.493 ДЕН
Заштеда 30%
14.990 ДЕН
Додај во кошничка
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:1
Јакна 1374296-001
Машка јакна
4.014 ДЕН
Заштеда 40%
6.690 ДЕН
Додај во кошничка
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:1
Јакна DA9806-673
Машка јакна
5.445 ДЕН
Заштеда 50%
10.890 ДЕН
Додај во кошничка
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:2
Јакна DQ7348-612
Машка јакна
8.603 ДЕН
Заштеда 30%
12.290 ДЕН
Додај во кошничка
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:2
Јакна DQ7348-010
Машка јакна
8.603 ДЕН
Заштеда 30%
12.290 ДЕН
Додај во кошничка
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:2
Јакна DA9804-333
Машка јакна
9.414 ДЕН
Заштеда 40%
15.690 ДЕН
Додај во кошничка
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:2
Јакна DA9804-010
Машка јакна
9.414 ДЕН
Заштеда 40%
15.690 ДЕН
Додај во кошничка
Pročitajte

Спортските јакни веќе неколку сезони се помеѓу приоритетите на листата за купување на облека кај спортистите. Уште од самото настанување, поминаа низ трансформација, па денес, во зависност од спортот со кој се занимавате, можете да одберете машка јакна, женска јакна или детска јакна, за трчање, скијање, тренинг...
 

Изработени од посебни материјали, во чија изработка се користени бројни модерни технологии кои значително допринесуваат за подобро и полесно движење за време на физичките активности, јакните спаѓаат во опрема која е неопходна за во зима, меѓутоа и во пролет и есен. Во оваа група секако дека се вбројуваат ски јакните од брендовите Ellesse, Colmar и Helly Hansen, меѓутоа и јакни за тренинг и трчање. Љубителите на скијање, во понудата на Sport Vision со сигурност ќе ги пронајдат и адекватните чизми и кондури, додека на професионалците и рекреативците чија омилена активност е трчањето, покрај јакна, во нашата понуда ќе ги најдат и соодветните патики за трчање.

Понудата на Sport Vision ја сочинуваат и lifestyle јакни, кои со задоволство ќе ги носите во секојдневните варијанти. Она што не смее да се изостави се јакните за деца. Од нив ги издвојуваме јакните за бебиња, за момчиња и девојчиња, кои ќе ве воодушеват на прв поглед.

Бидете подготвени за секоја физичка активност и за сите годишни времиња! Целата понуда наменета за сите спортисти веќе е достапна на Sport Vision Online Shop.