за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

- во готово или со електронска платежна картичка.

Nike Jordan Everyday Max
Nike Jordan Everyday Max
Nike Jordan Everyday Max
Nike Jordan Everyday Max
Nike Jordan Everyday Max
Nike Jordan Everyday Max
Код на производ: SX5545-100
Nike

Nike Jordan Everyday Max

Код на производ: SX5545-100
Обезбедете си целодневна удобност со Nike Jordan Everyday Max унисекс чорапите. Вие поседувате парчиња од линијата Џордан, време е да помислите и на вашите стапала. Овој модел стана дел од секојдневните комбинации на облека. Технологијата за производство што ја апсорбира влагата ви помага да останете суви и свежи. Зајакнувањата во областите кои се подложни на абење обезбедуваат долготрајност. Ребрестите делови во предниот дел на стапалото обезбедуваат сигурно држење и спречуваат лизгање на чорапите дури и при најинтензивните вежби. Доаѓаат во пакување од три пара, и резервните можете да ги понесете во торба или ранец за тренинг. Спецификација: Чорапи за тренинг Машинско перење 3 пара Висина до глужд Состав: 96% полиестер, 2% спандекс, 2% најлон.
1.190 ДЕН
833 ДЕН
833 ДЕН
Заштеда: 357 ДЕН
Извести ме за попуст
Големини EU
Големини
Големини CM
 • XL 46-50
Изберете ја количината: 1 СЕТ
2
1
Потребно е да ја изберете саканата големина!
Зачувајте во листата на желби

Производот може да се врати во рок од 15 денa

 Доставата е бесплатна за нарачки над 2990 ден

Зачувајте во листата на желби

Обезбедете си целодневна удобност со Nike Jordan Everyday Max унисекс чорапите. Вие поседувате парчиња од линијата Џордан, време е да помислите и на вашите стапала. Овој модел стана дел од секојдневните комбинации на облека. Технологијата за производство што ја апсорбира влагата ви помага да останете суви и свежи. Зајакнувањата во областите кои се подложни на абење обезбедуваат долготрајност. Ребрестите делови во предниот дел на стапалото обезбедуваат сигурно држење и спречуваат лизгање на чорапите дури и при најинтензивните вежби. Доаѓаат во пакување од три пара, и резервните можете да ги понесете во торба или ранец за тренинг.
Спецификација:

 • Чорапи за тренинг
 • Машинско перење
 • 3 пара
 • Висина до глужд
 • Состав: 96% полиестер, 2% спандекс, 2% најлон

 • Карактеристика Вредност
  Категорија Чорапи
  Пол Машки
  Возраст За возрасни
  Бренд Nike
  Намена Кошарка
  Боја Бела
  ПроизведувачNike European Operations Netherlands B.V. Colosseum 1 Hilversum, Noord-Holland, 1213 NL The Netherlands
  УвозникSport Vision Doo, Bani 75, Zagreb
  Во моментов нема коментари

  Слични производи

  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:2
  Чорапи SX5546-100
  Цена 833 ДЕН
  Заштеда 30%
  1.190 ДЕН
  Додај во кошничка
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:2
  Чорапи SX5546-010
  Цена 833 ДЕН
  Заштеда 30%
  1.190 ДЕН
  Додај во кошничка
  Nike Jordan Everyday Max
  Чорапи
  Nike Jordan Everyday Max