за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

- во готово или со електронска платежна картичка.

Боца за вода

по страна
Освежи филтри
0 производи
За избраните критериуми не се пронајдени производи!
Pročitajte

Доволна е сосема мала дехидрираност на телото за да бидат намалени нашата сила и ефикасност за време на тренингот. Некои истражувања покажаа дека дехидрираноста на мускулите од 3%, доведува дури до губење на силата до 10%, а брзина до 8%! Ако се земат во предвид овие податоци, станува јасно зошто шишињата за вода се важен дел од опремата на сите спортисти.

Губењето на течност, барем кога станува збор за физичката активност, најчесто произлегува преку потење. Водата, преку потење, се губи со испарување преку кожата, па затоа многу е важно шишето за вода секогаш да ни биде при раце.

Без разлика дали одите на фитнес, трчање, планинарење или тренинг во теретана, шишињата за вода се само уште еден елемент од спортската опрема кој треба да ја носите. На тој список додадете гo потникот, торбата, меѓутоа и маиците, тренерките или хеланките, во зависност од тоа во што преферирате да вежбате. Секое парче облека или опрема ќе допринесе за уште подобри резултати за време на физичката активност. Сите овие работи можете да ги најдете на едно место, и тоа на Sport Vision Online Shop.