Пребарај ја страната
БЕСПЛАТНА ИСПОРАКА

на целата територија на Р. Македонија

Контактирајте не на : 02/3055-222

             

ИСПОРАКА ВО РОК ОД 5 РАБОТНИ ДЕНА

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

ДВА НАЧИНА НА ПЛАЌАЊЕ

- во готово или со електронска платежна картичка.

МАГАЗИН

06.
May
2020
Новости
Посетете ги нашите продавници и не забаравајте да се придржувате до пропишаните мерки за заштита, за сите да можеме да уживаме во безбедниот шопинг.
24.
Apr
2020
Занимливости
Љубитељите на кошарката со нетрпение ја очекуваат документарната серија ,,Последен танц’’, која говори за најреќниот играч на сите времиња кој освои 5 титули во НБА лигат
14.
Apr
2020
Новости
Познато е дека светски познатите спортски брендови ангажираат познати спортисти за своите кампањи како заштитни лица.
13.
Apr
2020
Тренинг
Научниците кои се занимаваат со следење на ефектите од физичките активности кај здравите луѓе, велат дека не постои биолошка и психичка функција на организмот на која вежбањето не делува позитивно.
06.
Apr
2020
Тренинг
околку сте од оние кои веќе подолго време редовно вежбаат или сте од оние кои сега слободното време го користат за интензивен тренинг, тогаш многу добро знаете дека многу лесно можете да го изгубите почетниот ентузијазам и мотивацијата за вежбање.
02.
Apr
2020
Тренинг
Се прашувате како правилно да го потрошите времето и енергијата додека сте дома? Време е за семејно вежбање!
02.
Apr
2020
Занимливости
Не мора да сте спортисти, доволно е да го сакате спортот и ќе уживате во документарците кои денес ви ги препорачуваме
30.
Mar
2020
Трендови
Деновите што ги поминуваме дома да ги искористите за да вежбате и да креирате личен тренинг за вежбање, а со тоа и поздрави навики.
23.
Mar
2020
Тренинг
Ако сакате да го подобрите вашиот тренинг дома, денес ви покажуваме која спортска опрема и додатоци можете да ги вклучите во вашата колекција.
19.
Mar
2020
Тренинг
Не можеме да одиме во теретана деновиве, но тоа не спречува да вежбаме дома. Наша препорака денес е ова 10-минутно вежбање кое ќе го „разбуди“ вашето тело.
13.
Mar
2020
Трчање
Новото истражување на брендот adidas откри досега малку познати, но интересни податоци за тркачите ширум целиот свет. Откријте ги во овој текст.
12.
Mar
2020
Трендови
Ви го претставуваме sneaker фаворитот за месец март - патиките Nike Air Max Amixa и Nike Air Max Excee.
02.
Mar
2020
Фудбал
На трева, бетон или паркет – фудбалот е спорт за кој е потребна прецизност, брзина и креативност. Без оглед на тоа дали играте на голем или мал терен, потребна ви е адекватна опрема за да покажете на светот дека сте виртуоз со топката.
28.
Feb
2020
Lifestyle
Футуристички, а сепак модерен изглед, новите Reebok Royal Pervader ги прави совршен избор за новата сезона.
27.
Feb
2020
Тренинг
Формирајте ги мускулите и целото тело правејќи ги токму овие вежби за сила! Овие вежби се препорачуваат од светски познатите фитнес тренери, а добра вест е што можете да ги направите без тегови и друга опрема.
11.
Feb
2020
Фудбал
Кога станува збор за фудбалот, спортскиот бренд adidas во 2020 година влезе со стил, воведувајќи нов, редизајниран модел на своите легендарни копачки Predator - Predator 20 Mutator, заснован на иновативната DEMONSKIN технологија.
20.
Dec
2019
Lifestyle
Сите модели можете да ги најдете во продавниците на Sport Vision како и на Online shop.
12.
Dec
2019
Трчање
Новата Nike Shield колекција патики за трчање ќе ви го одземат вниманието од лошото време и ќе ви овозможат да се фокусирате на она што е најважно – задоволството од трчањето.
19.
Nov
2019
Трчање
Моделот е достапен за жени како и за мажи во продавниците на Sport Vision како и на нашиот online shop.
13.
Nov
2019
Новости
Нѐ очекува најголемата спортска распродажба досега во Македонија - Sport Vision Bazaar.
string(0) ""
string(0) ""