за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

- во готово или со електронска платежна картичка.

Пребарај ја страната
ЛЕТОТО Е ТУКА: ИЗЛЕЗЕТЕ ОД ТЕРЕТАНА И ВЕЖБАЈТЕ НА ОТВОРЕНО!
Тренинг
16.06.2023.
Тренинг

ЛЕТОТО Е ТУКА: ИЗЛЕЗЕТЕ ОД ТЕРЕТАНА И ВЕЖБАЈТЕ НА ОТВОРЕНО!

16.06.2023.

Додека теретаните имаат свои придобивки, сончевите зраци ни дозволуваат да поминуваме повеќе време надвор. Искористете го мудро секој момент во природата, активирајте го вашето тело и освежете го умот. Без разлика дали претпочитате соло вежбање или сте тимски играч, спортовите на отворено ќе ви помогнат да ја задржите мотивацијата што може да исчезне од постојаното вежбање во затворен простор. Ќе се согласите дека промената е добра.


Пешачење и џогирање во природа

Едноставно трчање или прошетка во природа дава можност да ја истражите околината, а во исто време да го зајакнете вашето тело. Како одличен кардио тренинг, трчањето помага да се подобри издржливоста, да се согоруваат калориите и да се одржи здрава телесна тежина. Удобна спортска кошула, шорцеви, хеланки за тренирање и квалитетни чевли за трчање ќе го максимизираат ваквото задоволство. Дишењето, флексибилноста и антибактериските својства на материјалите што се користат во спортската колекција ќе гарантираат ништо да не ве вознемирува за време на вашата омилена активност.


За оние кои не сакаат трчање, прескокнувањето јажиња е идеална кардио вежба која можете да ја правите на отворено, а како спортска опрема, јажињата може лесно да се спакуваат за да не заземаат премногу простор во вашиот ранец или вашата омилена спортска торба.


Фитнес на отворено

Со избирање на квалитетен душек за вежбање, обезбедете си удобна површина за фитнес или јога и доведете го вашето тело и ум во целосна рамнотежа. За оние кои сакаат да вежбаат со тегови и дополнително да ги зајакнат мускулите, теговите се идеално решение. За да спречите повреди и целосно да се посветите на вашиот тренинг, додадете пар ракавици во вашата фитнес опрема што обезбедуваат дополнителна удобност и заштита. Многу практични, еластични ленти за вежбање и истегнување ќе ви бидат одличен сојузник за да останете во форма, а можете да ги носите секаде со себе и да ги користите за време на тренинзите на отворено. На пикник или забава покрај базен, извлечете ја вашата опрема за вежбање и забавата за целата екипа е загарантирана. Мотивацијата е најсилна во групи.


Во лето, најдобро е покрај вода


Без разлика дали сте на плажа, река, езеро или базен, пливањето е одличен начин да се разладите и да останете активни. Покрај тоа што е одличен тренинг за целото тело, пливањето има корисен ефект врз внатрешната рамнотежа и мирот. Истражувајте различни видови на пливање како што се слободно, грбно или градно и забавувајте се во вода додека спортувате. Костимот за капење или шорцевите се нешто што мора да го имате во вашата чанта за плажа, додека перките и очилата за капење можат да ги направат водените активности уште повозбудливи. Посебен атлетски предизвик се сè попопуларните табли за веслање на кои, покрај напорното веслање, можете да правите и серија чучнувања, скокање или склекови и да го вклучите буквално секој мускул на телото. Вистинска мала теретана на отворено.


Бидете дел од тимот

Активностите на отворено во текот на летните месеци не се ограничени само на индивидуални спортови. Тимските спортови со топка се незаменлива форма на забава, без разлика дали се работи за одбојка, кошарка или фудбал. Организирајте натпревари или турнири со вашите пријатели и семејството. Ова ќе ви даде можност да се поврзете, да ги подобрите вашите спортски вештини и да поминете квалитетно време на чист воздух. И бадминтон може да биде подеднакво возбудлива форма на рекреација и тренинг, особено ако имате добар противник. Можете исто така да се придружите на велосипедски, трчање или фитнес групи на отворено и да запознавате нови луѓе со слични интереси.


За безгрижно лето

Важно е да се напомене дека треба да се преземат соодветни мерки на претпазливост за време на спортските активности на отворено за да се остане безбеден и здрав. На пример, не заборавајте да користите заштитна опрема, како што е шлем, кога возите велосипед. Иако сончевата светлина е најдобриот природен извор на витамин Д, таа исто така може да има негативен ефект врз кожата бидејќи прекумерната изложеност на сонце може да биде штетна, затоа не заборавајте да ја понесете вашата омилена капа. Исто така, очилата за сонце и UV филтер кремот се незаменлив дел од ефикасната заштита. Ги следите безбедносните правила и го следите вашето тело за да избегнете прегревање или дехидрација. Погрижете се секогаш да имате шише со вода со вас.


Побрзајте, најубавата сезона е тука

Уживањето во спортските активности на отворено во текот на летото ја подобрува кондицијата, го намалува стресот, промовира добро расположение и дава можности за истражување и авантура. Без разлика дали ќе одлучите да пливате, да трчате, да возите велосипед или да се занимавате со тимски спортови, искористете го летото за да се поврзете со природата и да уживате во сите нејзини привлечности, а ние ви нудиме се што ви треба за таа авантура во нашата онлајн продавница.


Sport Vision team

 

Слични статии

14.
Dec.
Тренинг
Без разлика дали трчате, тренирате, возите велосипед или правите која било друга спортска активност, овој составен дел од женската облека обезбедува поддршка...
25.
Oct.
Тренинг
Флексибилноста е исто толку важна како и вашата сила. Флексибилноста и мобилноста им овозможуваат на вашите ткива и зглобови да се движат низ целиот опсег на...
19.
Oct.
Тренинг
Во денешно време, кога брзината се смета за приоритет, не е невообичаено за многумина да бараат брз и лесен пат до мускулесто тело.
09.
Oct.
Тренинг
Септември е тука и време е сите да се вратиме во рутината на работа, училиште, вежбање и секојдневните обврски.
05.
Sep.
Тренинг
Денот се познава по утрото е кажано со добра причина. Без разлика дали сте утринска птица или не, првите неколку работи што ги правите веднаш по станувањето ...
05.
Sep.
Тренинг
Во бескомпромисна потрага по успех, често одиме до крајните граници на издржливост за време на тренинзите.
11.
Nov.
Тренинг
Памукот, како природен материјал, најмногу одговара на вашата кожа, дише, мек е и идеален за секојдневно носење.
26.
Oct.
Тренинг
Спортските хеланки во светот на урбаните спортови полека го преземаат приматот и стануваат главен избор на машкиот дел од тимот. Иако многумина ги игнорираат...
22.
Nov.
Тренинг
Дознајте зошто закрепнувањето на мускулите после тренинг е исто толку важно како и самиот тренинг.
21.
Oct.
Тренинг
Што е подобро – трчање или прескокнување на јаже? Одговорите се кријат во текстот кој следува.