Пребарај ја страната
БЕСПЛАТНА ИСПОРАКА

за сите нарачки чија вредност е поголема од 2490 ден.

Контактирајте не на : 02/3055-222
ИСПОРАКА ВО РОК ОД 5 РАБОТНИ ДЕНА

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

ДВА НАЧИНА НА ПЛАЌАЊЕ

- во готово или со електронска платежна картичка.

МАГАЗИН

30.
Mar
2020
Трендови
Деновите што ги поминуваме дома да ги искористите за да вежбате и да креирате личен тренинг за вежбање, а со тоа и поздрави навики.
23.
Mar
2020
Тренинг
Ако сакате да го подобрите вашиот тренинг дома, денес ви покажуваме која спортска опрема и додатоци можете да ги вклучите во вашата колекција.
19.
Mar
2020
Тренинг
Не можеме да одиме во теретана деновиве, но тоа не спречува да вежбаме дома. Наша препорака денес е ова 10-минутно вежбање кое ќе го „разбуди“ вашето тело.
13.
Mar
2020
Трчање
Новото истражување на брендот adidas откри досега малку познати, но интересни податоци за тркачите ширум целиот свет. Откријте ги во овој текст.
12.
Mar
2020
Трендови
Ви го претставуваме sneaker фаворитот за месец март - патиките Nike Air Max Amixa и Nike Air Max Excee.
02.
Mar
2020
Фудбал
На трева, бетон или паркет – фудбалот е спорт за кој е потребна прецизност, брзина и креативност. Без оглед на тоа дали играте на голем или мал терен, потребна ви е адекватна опрема за да покажете на светот дека сте виртуоз со топката.
28.
Feb
2020
Lifestyle
Футуристички, а сепак модерен изглед, новите Reebok Royal Pervader ги прави совршен избор за новата сезона.
27.
Feb
2020
Тренинг
Формирајте ги мускулите и целото тело правејќи ги токму овие вежби за сила! Овие вежби се препорачуваат од светски познатите фитнес тренери, а добра вест е што можете да ги направите без тегови и друга опрема.
11.
Feb
2020
Фудбал
Кога станува збор за фудбалот, спортскиот бренд adidas во 2020 година влезе со стил, воведувајќи нов, редизајниран модел на своите легендарни копачки Predator - Predator 20 Mutator, заснован на иновативната DEMONSKIN технологија.
20.
Dec
2019
Lifestyle
Сите модели можете да ги најдете во продавниците на Sport Vision како и на Online shop.
12.
Dec
2019
Трчање
Новата Nike Shield колекција патики за трчање ќе ви го одземат вниманието од лошото време и ќе ви овозможат да се фокусирате на она што е најважно – задоволството од трчањето.
19.
Nov
2019
Трчање
Моделот е достапен за жени како и за мажи во продавниците на Sport Vision како и на нашиот online shop.
13.
Nov
2019
Новости
Нѐ очекува најголемата спортска распродажба досега во Македонија - Sport Vision Bazaar.
20.
Sep
2019
МАГАЗИН
Враќањето на тренинг после долга пауза може да биде тешко, во секоја смисла на зборот. Задолжително прочитајте ги овие 5 совети кои ќе ви помогнат полесно да се вратите во форма.
26.
Aug
2019
Новости
Верувале или не, време е за Back to school шопинг акциите!
21.
Aug
2019
Трчање
Брзината е ставена во фокус кај новата Nike Zoom серија Fast Pack.
14.
Aug
2019
Фудбал
Најновите модели од Hard Wired колекцијата на копачки достапни се во продавниците на Sport Vision како и на онлајн шоп.
13.
Aug
2019
Трчање
Аdidas Ultraboost 19 можете да ги најдете во продавниците на Sport Vision како и на нашиот онлајн шоп.
30.
Jul
2019
Трчање
Проверете зашто Adidas Pulseboost HD e новиот израз за најдобро и побарајте го моделот во нашите продавници или на нашиот online shop.
31.
May
2019
Lifestyle
Со денешното темпо на живот, секогаш сме во потрага за патики кои покрај удобноста, одлично одговараат на најразлични комбинации.