за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

- во готово или со електронска платежна картичка.

Пребарај ја страната
ВЕЖБАЈТЕ ДОМА: 30-минутен тренинг со кој ќе ги согорите сите вишок калории
Тренинг
14.01.2021.
Тренинг

ВЕЖБАЈТЕ ДОМА: 30-минутен тренинг со кој ќе ги согорите сите вишок калории

14.01.2021.

Скоро секој што ги празнува празниците, знае дека истите се поврзуваат со добра храна. За да не се чувствувате виновни и да се вратите во формата што ја имавте пред празниците, препорачуваме да започнете со тренинг кој ќе ги согори вишокот калории. Нема да биде лесно, но сигурни сме дека ќе се чувствувате многу подобро во моментот кога ќе ја облечете опремата за тренинг и ќе ја направите првата серија вежби.

Во тој спорстки дух, денес ви подготвивме вистинско фитнес уживање - 30-минутен HIIT тренинг што можете да го направите дома, со кој ќе ги согорите десертите, руските салати и сите други задоволства во кои уживавте претходните денови.

Тренингот вклучува три сета на вежби со различно времетраење. Првиот сет на вежби служи за добро загревање пред тренинг, вториот се состои од HIIT тренинг за целото тело, додека третиот се фокусира на горниот дел од телото, но тоа не значи дека другите мускули ќе бидат запоставени.

Повеќе нема да ве држиме во неизвесност - ова е 30 - минутен HIIT тренинг со цело тело. Нека не ве буни тоа што вежбите ги покажува светски познатата фитнес инфлуенсерка Памела Реиф - тренингот е наменет и за мажи, и за жени.

Прв сет вежби - FUNNY FULL BODY WARM UP

Во ритамот на песната Funny, првиот сет вклучува вежби за загревање на целото тело што ќе ве испотат и ќе ве загреат. Чучњеви, plank jumps, заедно со вежби за истегнување го сочинуваат овој 4-минутен warm up дел кој е покомплициран од што изгледа на прв поглед.

Втор сет вежби - 15 MIN FULL BODY HIIT WORKOUT

Сега, кога добро се загреавте и развеселивте со добра музика, време е да ги согорите калориите - многу калории! Вториот сет трае само 15 минути, иако ќе ви изгледа како цела вечност. Во зависност од вашата тежина, висина и физичка форма, ќе согорувате во просек околу 80 до 150 kcal. Не ви е потребна било каква дополнителна опрема, освен подлога за вежбање.

Тренингот изведувајте го без паузи помеѓу вежбите (доколку чувствувате потреба, секако, можете да направите мала пауза), додека во следните 15 минути ќе имате чекори, чучњеви и скок-чучњеви, различни варијации на plank и многу други вежби со голем интензитет. Дали сте спремни? Почнуваме!

Трет сет вежби - 10 MIN UPPER BODY WORKOUT

Тренингот трае 10 минути, при што фокусот е на горниот дел од телото, поточно на мускулите на рамената, градите и грбот. Тренингот се изведува без паузи и вклучува различни верзии на склекови, planks и други варијации на добро познати вежби благодарение на кои ќе ги обликувате мускулите на горниот дел од вашето тело.

Кој би помислил дека 30 минути можат да бидат толку интензивни, нели? Побарајте уште предлози за вежбање дома и погледнете ја колекцијата на опрема во нашите продавници или нарачајте online.

Тимот на Sport Vision

Слични статии

25.
Mar.
Тренинг
Добрата вест е дека има прилично силно истражување кое може да одговори на ова прашање и да ја расчисти повеќегодишната дилема.
14.
Dec.
Тренинг
Без разлика дали трчате, тренирате, возите велосипед или правите која било друга спортска активност, овој составен дел од женската облека обезбедува поддршка...
25.
Oct.
Тренинг
Флексибилноста е исто толку важна како и вашата сила. Флексибилноста и мобилноста им овозможуваат на вашите ткива и зглобови да се движат низ целиот опсег на...
19.
Oct.
Тренинг
Во денешно време, кога брзината се смета за приоритет, не е невообичаено за многумина да бараат брз и лесен пат до мускулесто тело.
09.
Oct.
Тренинг
Септември е тука и време е сите да се вратиме во рутината на работа, училиште, вежбање и секојдневните обврски.
05.
Sep.
Тренинг
Денот се познава по утрото е кажано со добра причина. Без разлика дали сте утринска птица или не, првите неколку работи што ги правите веднаш по станувањето ...
05.
Sep.
Тренинг
Во бескомпромисна потрага по успех, често одиме до крајните граници на издржливост за време на тренинзите.
16.
Jun.
Тренинг
Искористете го мудро секој момент во природата, активирајте го вашето тело и освежете го умот.
11.
Nov.
Тренинг
Памукот, како природен материјал, најмногу одговара на вашата кожа, дише, мек е и идеален за секојдневно носење.
26.
Oct.
Тренинг
Спортските хеланки во светот на урбаните спортови полека го преземаат приматот и стануваат главен избор на машкиот дел од тимот. Иако многумина ги игнорираат...