за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

- во готово или со електронска платежна картичка.

Пребарај ја страната
ПРАЗНИЦИТЕ СЕ БЛИЖАТ: Најубавите новогодишни подароци за љубителите на спортскиот стил
Трендови
04.01.2021.
Трендови

ПРАЗНИЦИТЕ СЕ БЛИЖАТ: Најубавите новогодишни подароци за љубителите на спортскиот стил

04.01.2021.

Новогодишните и божиќните празници се ближат и време е да почнете да барате подароци за вашите најблиски. Оваа година околностите се различни, па затоа треба да се грижите за себе и за другите и сè што ви треба да нарачате online. За полесно да најдете подароци, ви подготвивме одлични попусти, а денес ви нудиме и комбинации на облека кои сигурно ќе бидат одлични подароци за вашите најблиски.

Give A Little Sparkle во спортска варијанта: Совршен подарок за девојки кои тренираат

Сребрен или црн со златни детали - кој комплет го избирате како подарок за девојките кои не можат да замислат ден без тренинг? Ако нѐ прашате нас, изберете ги и двете! Доколку се одлучите за сребрена комбинација на Nike хеланки и топ, надополнете ја таа комбинација со патики за тренинг Nike Free Metcon 2.

Ако вашиот избор за новогодишен подарок е црно-златна Nike Icon Clash комбинација на хеланки и топ за тренинг, тогаш тој ќе биде надополнет на вистински начин со моделот Nike Renew In-Season.

И, ако сметате дека целиот сребрен изглед треба да биде малку освежен со неутрални тонови, еве уште една идеја - искомбинирајте ги сребрени хеланки со црно-бел Nike Pro топ и Nike Icon црн дуксер со извезени сребрени детали.

Nike е совршен новогодишен подарок и за мажи

Љубителите на спортскиот стил го обожаваат брендот Nike, особено кога станува збор за комбинации во секојдневни изданија. Една од овие комбинации, за кој сме сигурни дека ќе биде совршен новогодишен подарок, е комбинацијата од темно сив Nike дуксер , долен дел тренерки во две бордо нијанси и Nike јакна во бордо-темносини тонови, што дава контраст на сите урбани изданија. Удобно е, топло и привлечно, па нема сомнение дека тој што ќе го добие овој подарок ќе биде пријатно изненаден.

Атрактивна adidas комбинација за урбани девојки

Кога ќе ја комплетирате adidas комбинацијата за тренинг со Cold.Ready маица со долги ракави и Designed to Move хеланки, со патиките со богат колорит adidas Terrex и adidas MyShelter парка која нудат толку многу можности за комбинирање - знаете дека го најдовте совршениот новогодишен подарок за урбана девојка која сака да изгледа привлечно и да ѝ биде удобно во сè што таа ќе носи.

Зелени тонови и брендот The North Face - вистинскиот избор за новогодишен подарок

Сакаме брендот The North Face да доминира во нашата гардероба оваа година, бидејќи облеката е толку привлечна што можеме да ја замислиме во многу различни изданија. Ако сакате да израдувате некој кој веќе некое време бара квалитетна машка јакна - еве го совршениот подарок за него.

Машката јакна The North Face во зелени тонови е еден од моделите што овозможува сè - топлина за време на ледените денови, заштита од ветер и влага, но и впечатлив изглед на кој никој нема да остане рамнодушен.

Подготвени за скијање? Подарете ја оваа Colmar комбинација

Ако подготвувате новогодишен подарок за девојка која не може да ја замисли оваа зима без скијање и планина, еве ја совршената комбинација – Colmar ski комбинација, надополнета со феноменални женски чизми Moon Boot. Целосно прилагодена за долги денови и ноќи на скијачката патека, ќе ги исполни сите, дури и најголемите (стилски и практични) потреби.

Ski колекцијата Icepeak е must за мажите

Оваа година колекцијата Icepeak за мажи нѐ освои на прв поглед. Привлечна е не само поради впечатливите бои, туку и затоа што обезбедува совршени перформанси на сите терени и за време на сите активности на отворено. Еве уште еден совршен новогодишен подарок за мажите кои уживаат во зимски спортови.

Champion - за студените јануарски денови дома

Голем дел од јануари многумина ќе го поминат дома, па зошто да не изберете новогодишен подарок што ќе ви овозможи максимална удобност и пријатно чувство? Нашиот предлог за женски новогодишен подарок е комбинација од Champion хеланки и crop дуксер Champion Lady во привлечна боја. Не само што девојката ќе ужива во удобноста на пријатните материјали, туку многу лесно ќе најде уште многу варијанти во кои ќе може да ги носи.

Nike подароци за најмладите

Не ги заборавивме и најмладите на листата за совршени новогодишни подароци. Ако ви се допаѓа оваа комбинација за деца, тогаш погледнете ја понудата на детски модели на Nike во нашата online продавница и израдувајте ги со најубавиот подарок за Нова Година.

Champion комбинација - уште еден совршен новогодишен подарок за мажи.

Кога ќе додадете малку тегет боја на комбинација со Champion дуксер, тогаш знаете дека сте го направиле вистинскиот избор.

Нека биде совршен новогодишниот подарок оваа година.

Тимот на Sport Vision

Слични статии

15.
Jan.
Трендови
Влегувањето во Новата година може да биде совршено време за поставување цели и донесување решенија кои ќе ве мотивираат да ги подобрите вашите атлетски вешти...
13.
Nov.
Трендови
Пронацијата на стапалото е неправедно запоставена тема, како кај рекреативците, така и кај луѓето кои спонтано и повремено се занимаваат со спортски активнос...
02.
Nov.
Трендови
Почетокот на ноември ни носи малку постудени денови, па доколку сè уште не сте ја пронашле вашата идеална зимска јакна, сега е вистинското време да го...
09.
Oct.
Трендови
Доколку одговорот е да и се гледате себеси во слична ситуација, во која неможноста да се контролира желбата за храна доведува до прејадување, вие сте на вист...
10.
Jul.
Трендови
Изборот на совршен костим за капење може да биде вистински предизвик, но со неколку совети и упатства секоја дама може да го пронајде моделот кој идеално ќе ...
05.
Jul.
Трендови
Новата летна колекција ја емитува радоста на животот преку модерен дизајн и лежерност која е секогаш во тренд.
22.
Dec.
Трендови
Зимата пристигна, а снегот и студеното време не престануваат да нѐ изненадуваат.
06.
Dec.
Трендови
Доаѓаат постудени денови. Дали ги извадивте топлите, зимски јакни?
12.
Nov.
Трендови
Comfy, cozy, classy – loungewear! Ви откриваме се што треба да знаете за новиот моден тренд кој за кратко време ги освои срцата на жените ширум светот....