за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

- во готово или со електронска платежна картичка.

Пребарај ја страната
ПРИСТИГНА ADIDAS PREDATOR FREAK СО DEMONSKIN, НОВИОТ МОДЕЛ НА КОПАЧКИ ЗА ЦЕЛОСНА КОНТРОЛА НА ТОПКАТА И СУПЕРИОРНОСТ НА ТЕРЕНОТ
Фудбал
04.02.2021.
Фудбал

ПРИСТИГНА ADIDAS PREDATOR FREAK СО DEMONSKIN, НОВИОТ МОДЕЛ НА КОПАЧКИ ЗА ЦЕЛОСНА КОНТРОЛА НА ТОПКАТА И СУПЕРИОРНОСТ НА ТЕРЕНОТ

04.02.2021.

Приказната за легендарните копачки adidas PREDATOR доби продолжение кое сите со нетрпение го очекуваа. Моделот PREDATOR FREAK пристигна во нашите продавници, со нови подобрувања кои ја трансформираат играта и им овозможуваат на фудбалерите исклучителна контрола на топката на теренот.

Познатата Demonskin кожа сега уште повеќе придонесува за супериорноста при контролата на топката, а исто така е подобрено и чувството на стабилност на стапалата.

DEMONSKIN технологијата за прв пат е воведена минатата сезона, а иновацијата се заснова на прецизно поставената формација на боцките на Demonskin кожата, калибрирана со употреба на алгоритми, што одговара на клучните точки на контакт помеѓу стапалото и топката. Помогнаа и советите на најдобрите фудбалери во светот, кои сугерираа што им е потребно за да постигнат врвни перформанси на теренот.

Бидејќи ги носев овие копачки, сфатив дека adidas создаде нешто посебно и дека DEMONSKIN е вистинската работа. Веднаш штом ја допрев топката, навистина ја почувствував разликата, во начинот на кој таа „лежи“ на ногата. Среќен сум што моето досегашно искуство влијаеше на новиот дизајн на PREDATOR FREAK “, изјави Paul Pogba, ѕвездата на Манчестер Јунајтед.

Новиот дизајн на популарниот модел PREDATOR е тука за да им помогне на фудбалерите и фудбалерките да ја покажат најдобра верзија за себе на теренот.

PREDATOR е совршена копачка за мене бидејќи имав можност да ја тестирам на тренинг. Со сигурност можам да кажам дека копачките ќе ми помогнат да ја подобрам контролата над топката“, вели Toni Duggan, една од најдобрите фудбалерки во светот.

Желбата на експертите во adidas е да создадат копачки што ќе им помогнат на спортистите да го изразат целиот свој талент и способностите на најдобар начин. Во согласност со тоа, направена е силуета што се трансформира во согласност со стапалата од различни форми. Фудбалерите знаат колку е важен овој момент при изборот на вистинскиот модел.

Иновацијата беше постигната со помош на дизајн на чорапи со отсечени парчиња, што овозможува поголем опсег на движење и подобрена прилагодливост.

Во исто време, текстилот PRIMEKNIT и дводелната конструкција на чорапот овозможуваат полесно носење и целосно фиксирање на средниот дел на стапалото и глуждот.

Подобрувањата во дизајнот се рефлектираат и во софистицираниот лесен ѓон CONTROLFRAME, и крампоните за оптимална контрола, што истовремено го стабилизира чекорот и придонесува за целосна моќ на движењето.

PREDATOR FREAK естетски го следи дизајнот на неговите претходници, 1998 PREDATOR ACCELERATOR и 2000 PREDATOR PRECISION. Атрактивниот изглед е надополнет со познатите „три ленти“ завиткани околу силуетата, а светкавите шила на DEMONSKIN кожата се појавуваат во сина боја за да го заокружат впечатливиот изглед.

Колекцијата PREDATOR FREAK овен копачки има и штитници и голмански ракавици со DEMONSKIN технологија, обезбедувајќи исто чувство на стабилност и контрола.

Од 1994 година, adidas PREDATOR е синоним за некои од најголемите имиња во фудбалот. PREDATOR FREAK ја продолжува оваа традиција, па овој модел ќе го носат Paul Pogba, Toni Duggan, Marc-André ter Stegen, David Alaba и Abby Dahlkemper.

PREDATOR FREAK можете да го бајдете во продавниците на Sport Vision како и на Online.

Слични статии

24.
Aug.
Фудбал
Кога острината на умот ќе се сретне со брзината на телото, вие станувате најбрзата верзија на себе.
30.
Nov.
Фудбал
Целиот спортски свет беше растажен од веста дека почина еден од најголемите фудбалери на сите времиња, аргентинскиот фудбалер Диего Армандо Марадона.
15.
Sep.
Фудбал
Лидерот во производството на спортска опрема, adidas, ги претстави најновите X GHOSTED копачки, наменети за фудбалери кај кои брзината е најсилното оружје. М...
01.
Sep.
Фудбал
Новите Nike Phantom GT копачки побарајте ги во Sport Vision продавниците или пак на нашиот вебсајт.  
02.
Mar.
Фудбал
На трева, бетон или паркет – фудбалот е спорт за кој е потребна прецизност, брзина и креативност. Без оглед на тоа дали играте на голем или мал терен, ...
11.
Feb.
Фудбал
Кога станува збор за фудбалот, спортскиот бренд adidas во 2020 година влезе со стил, воведувајќи нов, редизајниран модел на своите легендарни копачки Predato...
14.
Aug.
Фудбал
Најновите модели од Hard Wired колекцијата на копачки достапни се во продавниците на Sport Vision како и на онлајн шоп.
19.
Feb.
Фудбал
Новата adidas Exhibit Pack колекција на копачки можете да ја најдете во продавниците на Sport Vision како и на Online shop.
13.
Aug.
Фудбал
Новите модели на аdidas копачки од Team mode колекцијата се достапни во продавницата на Sport Vision во Скопје Сити мол како и на Оnline Ѕhop
22.
Jun.
Фудбал
Издвојте се од останатите и покажете ја Вашата брзина со Mercurial Superfly VI Pro  копачките.