за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

- во готово или со електронска платежна картичка.

Пребарај ја страната
PREDATOR ПОВТОРНО НАПАЃА: Нови копачки од adidas Football колекцијата
Фудбал
11.02.2020.
Фудбал

PREDATOR ПОВТОРНО НАПАЃА: Нови копачки од adidas Football колекцијата

11.02.2020.

Кога станува збор за фудбалот, спортскиот бренд adidas во 2020 година влезе со стил, воведувајќи нов, редизајниран модел на своите легендарни копачки Predator - Predator 20 Mutator, заснован на иновативната DEMONSKIN технологија.

 

Овие копачки се здобија со слава благодарение на некои од најдобрите играчи во историјата на фудбалот - David Beckham, Zinedine Zidane и Steven Gerrard, а сличниот тренд ќе продолжи и со новите генерации на фудбалери кои го носат најновиот Predator 20 Mutator. Меѓу нив се Paul Pogba, Dele Alli како и фудбалерките Becky Sauerbrunn и Tessa Wullaert.

Револуционерната DEMONSKIN технологија беше развиена специјално за adidas Football колекцијата како резултат на долгогодишното истражување и тестирање, а крајната цел е сосема нова врска помеѓу копачката и топката, креирана од специјален компјутерски алгоритам. Поточно, новите крампони се дизајнирани да одговараат на клучните точки кои доаѓаат во контакт со подлогата, а DEMONSKIN технологијата помага да се зголеми контролата и стабилноста на стапалото при допирот со топката, како и да се постигне посилен удар и поголема ротација.

 

Уште од 1994 година, кога беше воведен првиот модел Predator, инспирацијата за нивниот дизајн потекнува од природата, моделирана врз опасните суштества кои живеат слободно во неа, симболизирајќи ја моќта што копачките им ја даваат на оние што ги носат. Тргнувајќи од добро познатиот изглед на првите копачки Predator, adidas со новиот модел отиде еден чекор понапред.

 

Predator 20 Mutator се одликува со впечатлива силуета со висок горен дел што го стабилизира стапалото и обезбедува анатомска поддршка, а благодарение на неговиот напреден ѓон со дополнителни слоеви што помагаат при забрзувањето на играчот до максимум, давајќи им предност пред противниците.

 

Најновиот Predator модел достапен е во продавниците на Sport Vision како и на Online shop.

Слични статии

14.
Aug.
Фудбал
Најновите модели од Hard Wired колекцијата на копачки достапни се во продавниците на Sport Vision како и на онлајн шоп.
13.
Aug.
Фудбал
Новите модели на аdidas копачки од Team mode колекцијата се достапни во продавницата на Sport Vision во Скопје Сити мол како и на Оnline Ѕhop