за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

- во готово или со електронска платежна картичка.

Пребарај ја страната
Најдобрите фудбалери оваа сезона ги носат adidas копачките од новата team mode колекција
Фудбал
13.08.2018.
Фудбал

Најдобрите фудбалери оваа сезона ги носат adidas копачките од новата team mode колекција

13.08.2018.

Едни од најдобрите играчи во светот оваа сезона ќе ги пробаат adidas моделите на копачки од најновата Team mode колекција. Долгоочекуваната adidas Team mode колекција доаѓа во атрактивни бои и силуети.

Новото "оружје" направено за Paul Pogba, Mesut Özil и други врвни играчи кои сакаат максимална контрола за време на контактот со топката се најновата верзија на Predator 18 копачките. Направени со помош на технологијата Controlframe, тие обезбедуваат максимално прилагодување и поддршка на стапалото, така што играчот може да се фокусира на играта.

Првиот избор на Gabriel Jesus е adidas X18  моделот, поради извонредната стабилност и поддршка на ногата за време на спринтот. Ултра-меката Speedmesh технологија на овој модел нуди контролиран допир без ограничување на движењето на стапалото и доаѓа во жолта, црна и сина боја.

 

Новите модели на аdidas копачки од Team mode колекцијата се достапни во продавницата на Sport Vision во Скопје Сити мол како и на Оnline Ѕhop.

Слични статии

24.
Aug.
Фудбал
Кога острината на умот ќе се сретне со брзината на телото, вие станувате најбрзата верзија на себе.
04.
Feb.
Фудбал
Приказната за легендарните копачки adidas PREDATOR доби продолжение кое сите со нетрпение го очекуваа. Моделот PREDATOR FREAK пристигна во нашите продавници,...
30.
Nov.
Фудбал
Целиот спортски свет беше растажен од веста дека почина еден од најголемите фудбалери на сите времиња, аргентинскиот фудбалер Диего Армандо Марадона.
15.
Sep.
Фудбал
Лидерот во производството на спортска опрема, adidas, ги претстави најновите X GHOSTED копачки, наменети за фудбалери кај кои брзината е најсилното оружје. М...
01.
Sep.
Фудбал
Новите Nike Phantom GT копачки побарајте ги во Sport Vision продавниците или пак на нашиот вебсајт.  
02.
Mar.
Фудбал
На трева, бетон или паркет – фудбалот е спорт за кој е потребна прецизност, брзина и креативност. Без оглед на тоа дали играте на голем или мал терен, ...
11.
Feb.
Фудбал
Кога станува збор за фудбалот, спортскиот бренд adidas во 2020 година влезе со стил, воведувајќи нов, редизајниран модел на своите легендарни копачки Predato...
14.
Aug.
Фудбал
Најновите модели од Hard Wired колекцијата на копачки достапни се во продавниците на Sport Vision како и на онлајн шоп.
19.
Feb.
Фудбал
Новата adidas Exhibit Pack колекција на копачки можете да ја најдете во продавниците на Sport Vision како и на Online shop.
22.
Jun.
Фудбал
Издвојте се од останатите и покажете ја Вашата брзина со Mercurial Superfly VI Pro  копачките.