за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

- во готово или со електронска платежна картичка.

Пребарај ја страната
ADIDAS EXHIBIT КОЛЕКЦИЈА – КОПАЧКИ ДИЗАЈНИРАНИ ЗА ПОДОБРА ИГРА
Фудбал
19.02.2019.
Фудбал

ADIDAS EXHIBIT КОЛЕКЦИЈА – КОПАЧКИ ДИЗАЈНИРАНИ ЗА ПОДОБРА ИГРА

19.02.2019.

За да одговорат на потребите на светски познати фудбалери, adidas Football со гордост ви ги претставува новите четири модели од Exhibit Pack колекцијата: Predator 19, COPA 19, X18 и NEMEZIZ 18. Покрај класичните модели со крампони, претставени се и street style копачки, на кои љубителите на фудбалот ќе можат секојдневно да ги носат. Новата колекција премиерно на терените низ цела Европа ќе ги носат најголемите фудбалски имиња како Lionel Messi, Mohamed Salah, Gareth Bale, Paul Pogba, Paulo Dibala, Gabriel Jesus, Roberto Firmino и многу други.

Predator 19 е една од најпопуларните копачни на денешницата, и е наменет за претежно фудбалери кои играат врз основа на цврстина, сила и контрола на движењето. Синиот модел, со метални сребрени и црвени детали, и оваа созона, треба да биде комплетен хит. Со засилена BOOST ™ пена во ѓонот, овозможува враќање на енергија при секое движење на нозете. Иновативната технологија SOCKFIT COLLAR обезбедува удобност, додека CONTROLSKIN технологијата придонесува за потребната поддршкa.

COPA 19 моделот е adidas classic, но сега постои и во нова палета на бои: црна и сончевo жолта. COPA ја комбинира традицијата со нов модерен дизајн и иновативни технологии, што ги прави најдобро продаваните аdidas копачки во моментов. Тие содржат влошки од пена, кои обезбедуваат максимална удобност и прилагодување. X RAY горниот дел од копачките е дизајниран за да го минимизира лизгањето на топката додека PURECUT врвките овозможуваат максимална контрола врз топката.

X18 копачката е дизајнирана да ја "ослободи" брзината на играчите кај кој таа е најголемиот адут. Копачката доаѓа во атрактивна црвена боја, со три метално сребрени ленти. SKELETAL WEAVE е составен од многу тенки мрежни влакна кои овозможуваат правилен допир и удобно чувство. Многу меката SPEED MESH текстура помага при секое движење, без ограничување. SPEED FRAME го прави ѓонот исклучително лесен, додека 3D модифицираната пета обезбедува удобна и стабилна форма која ја одржува ногата цврсто за време на забрзувањето.

NEMEZIZ 18 во сончево жолта боја ќе биде носена од најпознатите играчи во светот, предводен од познатиот аргентински ас Lionel Messi. Најновата верзија на NEMEZIZ ја вклучува препознатливата AGILITY BANDAGE технологија, која е дополнително подобрена и обезбедува врвна стабилност на стапалото. Двојната заштита цврсто го држи зглобот и овозможува експлозивна промена на правецот, додека иновацијата на AGILITY KNIT 2.0, базирана врз структурата на влакната, обезбедува мекост и леснотија.

Новата adidas Exhibit Pack колекција на копачки можете да ја најдете во продавниците на Sport Vision како и на Online shop.

Слични статии

13.
Aug.
Фудбал
Новите модели на аdidas копачки од Team mode колекцијата се достапни во продавницата на Sport Vision во Скопје Сити мол како и на Оnline Ѕhop