за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

- во готово или со електронска платежна картичка.

Пребарај ја страната
За сите кои се брзи по природа – специјална колекција на бели Nike Mercurial копачки
Фудбал
22.06.2018.
Фудбал

За сите кои се брзи по природа – специјална колекција на бели Nike Mercurial копачки

22.06.2018.

Nike е подготвен да ја претстави последната генерација на Mercurial, наменета за експлозивни играчи, кои имаат потреба од брзина. За играчот кој го користи своето темпо, брзина и непредвидливост да го победи противникот.

Mercurial ќе го носат играчи како Cristiano Ronaldo, Neymar, Alexis Sánchez и Eden Hazard.

Покажете ја вашата маестрална игра во Mercurial Superfly VI Pro.

Горната обвивка со синтетичка микротекстура нуди удобност според контурите на стапалото, додека флексибилниот Flyknit Dynamic чорап се адабтира на долниот дел од ногата и овозможува лесно маневрирање.

Уникатниот Nike Mercurial Superfly VI Pro fg крампон се адаптира на сите услови што обезбедува неспоредлива контрола на топката во секое време.

Шеврон влошката во надворешниот ѓон обезбедува исклучителна брзина и брза промена на насоката на цврста подлога.

Внатрешноста на копачката е обложена со велур со што се обезбедува подобрена стабилност,а перфорацијата овозможува природно движење на воздухот.

Издвојте се од останатите и покажете ја Вашата брзина со Mercurial Superfly VI Pro  копачките.

Новиите копачки Mercurial Superfly VI Pro, како и останатите модели од колекцијата се достапни во мултибренд продавницата на  Sport Vision во Skopje City Mall и online.

Слични статии

23.
Mar.
Фудбал
Револуционерните копачки Nike Mercurial Superfly 360 се ексклузивно достапни во Sport Vision продавницата во Skopje City Mall.