за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

- во готово или со електронска платежна картичка.

Пребарај ја страната
Sport Vision заедно со Дарко Глишиќ ја претставуваат најдобрата копачка досега од серијата Nike Mercurial – Superfly 360
Фудбал
23.03.2018.
Фудбал

Sport Vision заедно со Дарко Глишиќ ја претставуваат најдобрата копачка досега од серијата Nike Mercurial – Superfly 360

23.03.2018.

Sport Vision и Nike секогаш соработуваат со најдобрите и токму затоа во новата кампања за Nike Mercurial во Македонија се појавува левиот бек на македонскиот шампион Вардар – Дарко Глишиќ.

Соработката на Sport Vision и фудбалскиот бек е резултат на мисијата на компанијата активно да ги поддржува квалитетните спортисти и заедно со нив да го претстави најновото и најдоброто што светските спортски брендови имаат да го понудат.

Кампањата за најновите Nike копачки е проследена со серија фотографии во кои Дарко Глишиќ го презентира моделот копачки за природна трева - Nike Mercurial Superfly 360, и го прави тоа во што е најдобар: а тоа е играњето фудбал.

За Nike Mercurial Superfly 360:

Приспособеноста на копачката на стапалото е основата за зголемената брзина. Без разлика колку и да е иновативна копачката, доколку не е добро приспособена на стапалото и доколку стапалото се лизга дури и само 1 милиметар во копачката, брзината може да биде копромитирана. Ова е причината зошто приспособувањето е главната поента  во дизајнот на новите Nike Mercurial Superfly 360 копачки, што придонесе и до конструкција изработена со Nike Flyknit технологија која ќе ја промени фудбалската игра.

Со повеќе од 20 години искуство зад себе, Nike Mercurial е најдобриот избор на копачки за најбрзите играчи. Дизајнирани за совршено да се прилагодат на стапалото, Nike Mercurial Superfly 360 се изработени со Flyknit технологија која овозможува беспрекорно движење.

Беспрекорниот дизјан на Nike Mercurial Superfly 360 копачките обезбедува беспрекорна игра и поддршка без компромитирање на брзината и удобноста.

„Фудбалот е спорт во кој брзината е пресудна, и слоганот: „Born Mercurial – Fast by Nature“ (Создадени во движење – Брзи по природа), совршено ги опишува спортистите кои го носат овој модел како и она што Nike како бренд сака да го постигне преку новиот, револуционерен дизајн.“ – изјави Дарко Глишиќ.

За прв пат во Mercurial серијата долниот дел од копачката е елиминиран и со стратешки поставените крампони во предниот дел и петицата се обезбедува тракција секогаш кога тоа е потребно.

Nike ACC (All Conditions Control) технологијата која штити од сите надворешни влијанија е употребена директно во Flyknit материјалот елиминирајќи ја потребата за дополнителен слој врз копачката, додека таа останува отпорна на сите надворешни влијанија. Микро текстурата на Flyknit материјалот обезбедува прецизна контрола над топката и при водењето со големи брзини.

Револуционерните копачки Nike Mercurial Superfly 360 се ексклузивно достапни во Sport Vision продавницата во Skopje City Mall. Целата колекција на Nike Mercurial копачки и модели за вештачка трева и цврста подлога, како и опремата за фудбал од брендот Nike се достапни во продавниците на Sport Vision низ Македонија и online.

Слични статии

24.
Aug.
Фудбал
Кога острината на умот ќе се сретне со брзината на телото, вие станувате најбрзата верзија на себе.
04.
Feb.
Фудбал
Приказната за легендарните копачки adidas PREDATOR доби продолжение кое сите со нетрпение го очекуваа. Моделот PREDATOR FREAK пристигна во нашите продавници,...
30.
Nov.
Фудбал
Целиот спортски свет беше растажен од веста дека почина еден од најголемите фудбалери на сите времиња, аргентинскиот фудбалер Диего Армандо Марадона.
15.
Sep.
Фудбал
Лидерот во производството на спортска опрема, adidas, ги претстави најновите X GHOSTED копачки, наменети за фудбалери кај кои брзината е најсилното оружје. М...
01.
Sep.
Фудбал
Новите Nike Phantom GT копачки побарајте ги во Sport Vision продавниците или пак на нашиот вебсајт.  
02.
Mar.
Фудбал
На трева, бетон или паркет – фудбалот е спорт за кој е потребна прецизност, брзина и креативност. Без оглед на тоа дали играте на голем или мал терен, ...
11.
Feb.
Фудбал
Кога станува збор за фудбалот, спортскиот бренд adidas во 2020 година влезе со стил, воведувајќи нов, редизајниран модел на своите легендарни копачки Predato...
14.
Aug.
Фудбал
Најновите модели од Hard Wired колекцијата на копачки достапни се во продавниците на Sport Vision како и на онлајн шоп.
19.
Feb.
Фудбал
Новата adidas Exhibit Pack колекција на копачки можете да ја најдете во продавниците на Sport Vision како и на Online shop.
13.
Aug.
Фудбал
Новите модели на аdidas копачки од Team mode колекцијата се достапни во продавницата на Sport Vision во Скопје Сити мол како и на Оnline Ѕhop