за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

- во готово или со електронска платежна картичка.

Пребарај ја страната
ви ги претставуваме NIKE PHANTOM GT копачките
Фудбал
01.09.2020.
Фудбал

ви ги претставуваме NIKE PHANTOM GT копачките

01.09.2020.

Дизајнот на копачките за фудбал е уникатен. Сите патики за спортски активности се специјално дизајнирани да дадат дополнителна поддршка на стапалото, додека кај копачките посебно се води грижа за нивната стабилност при директен контакт со топката.

Поради ова, научниците од лабараторијата на Nike поминуваа часови и часови, тестирајќи ги различните агли и јачината со која доаѓа топката на копачката и се одбива од неа.

Phantom GT (Generative Texture) е копачка дизајнирана за играчи на кои дриблингот им е појаката страна. 

Креаторите на новите Phantom GT (Generative Texture) копачки користат иновативни дигитални мапи со податоци кои настанале како резултат на двегодишно истражување, со цел да направат совршена копачка за дриблинг, напад и брзи акции.  Копачката е креирана со цел да се подобри чуството кај играчот со топката и на тој начин да се ослободат креативните вештини на секој од нив. За време на двегодишното истражување и развој, со различни конфигурации и информации се проценува оптималното растојание на крампоните, различните висини и агли и текстурата на самото горниште. Со употреба на најновите GT технологии горниот дел е конструиран така што преливањето на текстилот оди директно во Nike Flyknit текстурата на горната страна (за разлика од зацврстувањето на текстурата што се изработуваше до сега). Внатрешниот дел кој го обвива стапалото ви дава меко и флексибилно чувство без ризик за кинење или одвојување од горниот дел.

Самодовербата на фудбалерот на самиот терен е од суштинско значење за процесот на дизајнирање. Фудбалерите веруваат дека копачките им даваат сигурност и стабилност на теренот и со самото тоа имаат поголема самодоверба во самата игра. Поради тоа, при изработка на Phantom GT копачката е применета егзактна наука. Покрај иновативниот горен дел, употребата на новиот Nike Hiperquick системот го фискира стапалото, така што делот околу петата е малце поцврст, додека предниот дел на копачката помага стапалото да прави брзи и агилни поместувања.

Новите Nike Phantom GT копачки побарајте ги во Sport Vision продавниците или пак на нашиот вебсајт.  

Слични статии

24.
Aug.
Фудбал
Кога острината на умот ќе се сретне со брзината на телото, вие станувате најбрзата верзија на себе.
04.
Feb.
Фудбал
Приказната за легендарните копачки adidas PREDATOR доби продолжение кое сите со нетрпение го очекуваа. Моделот PREDATOR FREAK пристигна во нашите продавници,...
30.
Nov.
Фудбал
Целиот спортски свет беше растажен од веста дека почина еден од најголемите фудбалери на сите времиња, аргентинскиот фудбалер Диего Армандо Марадона.
15.
Sep.
Фудбал
Лидерот во производството на спортска опрема, adidas, ги претстави најновите X GHOSTED копачки, наменети за фудбалери кај кои брзината е најсилното оружје. М...
02.
Mar.
Фудбал
На трева, бетон или паркет – фудбалот е спорт за кој е потребна прецизност, брзина и креативност. Без оглед на тоа дали играте на голем или мал терен, ...
11.
Feb.
Фудбал
Кога станува збор за фудбалот, спортскиот бренд adidas во 2020 година влезе со стил, воведувајќи нов, редизајниран модел на своите легендарни копачки Predato...
14.
Aug.
Фудбал
Најновите модели од Hard Wired колекцијата на копачки достапни се во продавниците на Sport Vision како и на онлајн шоп.
19.
Feb.
Фудбал
Новата adidas Exhibit Pack колекција на копачки можете да ја најдете во продавниците на Sport Vision како и на Online shop.
13.
Aug.
Фудбал
Новите модели на аdidas копачки од Team mode колекцијата се достапни во продавницата на Sport Vision во Скопје Сити мол како и на Оnline Ѕhop
22.
Jun.
Фудбал
Издвојте се од останатите и покажете ја Вашата брзина со Mercurial Superfly VI Pro  копачките.