за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

- во готово или со електронска платежна картичка.

Пребарај ја страната
ADIDAS X SPEEDFLOW – ЛЕСНА КОПАЧКА СО УЛТИМАТИВЕН ИЗРАЗ НА БРЗИНАТА
Фудбал
24.08.2021.
Фудбал

ADIDAS X SPEEDFLOW – ЛЕСНА КОПАЧКА СО УЛТИМАТИВЕН ИЗРАЗ НА БРЗИНАТА

24.08.2021.

X Speedflow е новата колекција што ни ја носи adidas за почеток на новата фудбалска сезона 21/22. Германскиот бренд е подготвен да го привлече вниманието на играчите и навивачите со користење на црвената боја како главен јунак во изработката на новите копачки.

Кога острината на умот ќе се сретне со брзината на телото, вие станувате најбрзата верзија на себе. Најдете го вашиот „тек“ и оставете го остатокот зад себе. Без разлика што и да ви значи „брзината“, овие adidas X Speedflow ве „туркаат“ само напред. За спринтерот на теренот, надворешниот дел на копачката е изработен од TPU технологија која предизвикува забрзување. За волшебникот на теренот, Agilitycage технологијата овозможува поголема стабилност. За напаѓачите adidas PrimeKnit јазикот додава удобност додека го чекаат вистинскиот шут кон голот.

adidas X Speedflow копачките се направени од рециклирани материјали како дел од амбицијата на adidas да стави крај на пластичниот отпад. Дури 20% од парчињата што се користат за изработка на горниот дел на копачката се направени со минимум 50% рециклирана содржина.

Се разбира, горниот дел од новите adidas X SpeedFlow се направен од синтетички материјал. Новиот материјал што го користи adidas за да го направи X SpeedFlow е многу помалку крут отколку во претходната генерација, а чувството што го нуди кога ќе ја облечете копачката е бескрајно удобно.

Adidas во копачките X SpeedFlow вградува многу важна внатрешна кабелска технологија, наречена Agilitycage, која ќе биде одговорна да ја обезбеди стабилноста што е потребна кога треба фудбалерите да направат експлозивни движења. PrimeKnit технологијата повторно се користи во овој модел што дава дополнителна компресија и удобност.

Кога зборуваме за срцето на копачката, ние зборуваме за ѓонот. adidas користи нов ѓон наречен CARBITEX SPEEDFRAME, инспириран од неговиот претходник SPEEDFRAMЕ кој се карактеризира со својата еластичност и леснотија. Крампоните исто така се сменија во споредба со минатите изданија на копачката, но ја следат истата суштина.

adidas X Speedflow копачките се развиени за играчи кои се натпреваруваат на највисоко ниво и максимално ја користат својата брзина и фудбалски вештини на игралиштата со сува или влажна природна трева.
Моделот можете да го најдете во продавниците на Sport Vision како и на Online shop.

Слични статии

04.
Feb.
Фудбал
Приказната за легендарните копачки adidas PREDATOR доби продолжение кое сите со нетрпение го очекуваа. Моделот PREDATOR FREAK пристигна во нашите продавници,...
30.
Nov.
Фудбал
Целиот спортски свет беше растажен од веста дека почина еден од најголемите фудбалери на сите времиња, аргентинскиот фудбалер Диего Армандо Марадона.
15.
Sep.
Фудбал
Лидерот во производството на спортска опрема, adidas, ги претстави најновите X GHOSTED копачки, наменети за фудбалери кај кои брзината е најсилното оружје. М...
01.
Sep.
Фудбал
Новите Nike Phantom GT копачки побарајте ги во Sport Vision продавниците или пак на нашиот вебсајт.  
02.
Mar.
Фудбал
На трева, бетон или паркет – фудбалот е спорт за кој е потребна прецизност, брзина и креативност. Без оглед на тоа дали играте на голем или мал терен, ...
11.
Feb.
Фудбал
Кога станува збор за фудбалот, спортскиот бренд adidas во 2020 година влезе со стил, воведувајќи нов, редизајниран модел на своите легендарни копачки Predato...
14.
Aug.
Фудбал
Најновите модели од Hard Wired колекцијата на копачки достапни се во продавниците на Sport Vision како и на онлајн шоп.
19.
Feb.
Фудбал
Новата adidas Exhibit Pack колекција на копачки можете да ја најдете во продавниците на Sport Vision како и на Online shop.
13.
Aug.
Фудбал
Новите модели на аdidas копачки од Team mode колекцијата се достапни во продавницата на Sport Vision во Скопје Сити мол како и на Оnline Ѕhop
22.
Jun.
Фудбал
Издвојте се од останатите и покажете ја Вашата брзина со Mercurial Superfly VI Pro  копачките.