за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

- во готово или со електронска платежна картичка.

Пребарај ја страната
ГИ ИСПОРБАВМЕ NIKE PHANTOM КОПАЧКИТЕ И ПАТИКИТЕ
Фудбал
02.03.2020.
Фудбал

ГИ ИСПОРБАВМЕ NIKE PHANTOM КОПАЧКИТЕ И ПАТИКИТЕ

02.03.2020.

На трева, бетон или паркет – фудбалот е спорт за кој е потребна прецизност, брзина и креативност. Без оглед на тоа дали играте на голем или мал терен, потребна ви е адекватна опрема за да покажете на светот дека сте виртуоз со топката. По тој повод ги испробавме новите NIKE PHANTOM копачки и патики за фудбал и сега ви ги пренесуваме нашите впечатоци.

NIKE PHANTOM VISION 2 ELITE DYNAMIC FIT КОПАЧКИ

Nike Phantom Vision 2 Elite Dynamic Fit FG копачките носат едно ново ниво на прецизност на теренот. Благодарејќи на внатрешниот “ракав” кој го обвива стапалото, но и на посебната текстура на надворешниот дел - Flyknit, кој е доста флексибилен ја прави оваа копачка одлична поддршка за напаѓачите, односно за оние кои се тука да ја унапредат играта.

Quad-Fit мрежестиот материјал на горниот дел исто така го обвива стапалото и дава флексибилност и поддршка на местата каде што е најпотребна. Посебно таргетираната текстура на горништето дава уште подобра контрола врз топката, додека Ghost Lace системот затегнува со еден потег и скриен е внатре во копачката.

Dynamic Fit крагната го обвива зглобот и го фиксира благодарејќи му на мекиот и растеглив материјал, давајќи удобност и сигурност на играчот кој ги носи. Копачките се идеални за терен кој има природна трева.

NIKE PHANTOM VISION 2 ACADEMY DYNAMIC FIT MULTI-GROUND КОПАЧКИ

Nike Phantom Vision 2 Academy Dynamic Fit Multi-Ground копачките се идеален избор за играчите на кои им е потребна прецизност на терени со различна подлога. Овој модел е наменет за оние кои ја водат играта и треба да имаат целосна контрола врз топката.

Посебно NIKESKIN слојот со текстура на горниот дел не гарантира само долготрајност, туку и прецизност, додека Ghost Lace системот допринесува за својата стабилност на теренот. Dynamic Fit крагната ги обвива зглобовите и стаплата, додека внатрешните перничиња, даваат поголема удобност при секое движење и допир со топката.  Копачките може да се носат на терени со вештачка и природна трва.
Nike Phantom копачките или патиките можете да ги пронајдете во продавниците на Sport Vision или на нашиот онлајн шоп.

Слични статии

11.
Feb.
Фудбал
Кога станува збор за фудбалот, спортскиот бренд adidas во 2020 година влезе со стил, воведувајќи нов, редизајниран модел на своите легендарни копачки Predato...