за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

- во готово или со електронска платежна картичка.

Пребарај ја страната
ADIDAS ГО ПРЕТСТАВУВА МОДЕЛОТ
Фудбал
15.09.2020.
Фудбал

ADIDAS ГО ПРЕТСТАВУВА МОДЕЛОТ "X GHOSTED": КОПАЧКИ КОИ НОСАТ НОВА ДИМЕНЗИЈА НА БРЗИНАТА

15.09.2020.

Лидерот во производството на спортска опрема, adidas, ги претстави најновите X GHOSTED копачки, наменети за фудбалери кај кои брзината е најсилното оружје. Моделот X GHOSTED се одликува со модерни крампони прилагодени за најбрзите спринтери во светот на фудбалот и е идеален за играчи кои сакаат да ги надминат границите на модерниот фудбал во пресрет на почетокот на новата сезона во Лигата на шампиони на УЕФА, Лигата на Европа на УЕФА и Лигата на шампионите на УЕФА за жени.

 

 

Во моментов копачките ги носат некои од најбрзите фудбалери во светот, како Mohamed Salah, Son Heung-min и Gabriel Jesus, кои се подготвени за целосно ново ниво на брзина во претстојната сезона.

 

Благодарение на нивното искуство на терен, X GHOSTED се дизајнирани да овозможат лесно чувство на стапалото, овозможувајќи им на играчите максимална брзина. Иновациите во форма на CARBITEX SPEEDFRAME, динамична плоча од јаглеродни влакна во предниот дел на ѓонот, како и специјалниот проѕирен горен дел кој ја издвојуваат оваа силуета во однос на дизајнот, но и новите функционални можности.

 

Светот на спортот малку забави ова лето, но потребата и желбата за брзина не го задржаа ова бавно темпото. Имавме можност да видиме спортисти кои постојано ги поместуваа своите граници. Ова само што ни помогна уште еднаш да го разбереме она што секогаш го знаевме, брзината е поважна од кога и да било во фудбалот. Затоа решивме да се фокусираме на овој сегмент од играта со овој модел. Сфативме дека ова е нешто по што копнеат спортистите и публиката ширум светот. Нашите дизајнери работеа со целосна посветеност на овој проект, црпејќи инспирација од најбрзите во светот. Така настана X GHOSTED, односно нашите најбрзи копачки кои некогаш се направени“, посочуваат од adidas.

 

 

За атрактивниот изглед на овој модел допринесува и новиот adidas performance материјал и технологијата TRANSLUCENT MIRAGESKIN. Посебен слоевит материјал со високи перформанси е поставен во текот на целата структура на копачката, така што обезбедува специфичен изглед на горниот дел што ја прави силуетата исклучително лесна, овозможувајќи супериорна стабилност и поддршка. Заедно со уникатната естетика, слична на духот по кој е именуван моделот, заедно со препознатливите три линии инспирирани од крилјата на сивиот сокол, најбрзата птица на планетата.

 

X GHOSTED се копачки дизајнирани да имаат исклучителна леснотија, благодарение на анализата и искуството од тркачката патека, каде што дел од секундата ги одредува победниците. Тркачкиот крампон беше расклопен и повторно составен и прилагоден за фудбалските терени. Резултатот на тоа е SPRINT CONSTRUCT производ, каде што изгледот на предниот дел од стапалото овозможува спринтерски способности на фудбалерите, но исто така помага при агилноста и експлозивноста на теренот.

 

На крај и VACUUM FIT технологијата, прва од ваков вид, им овозможува на играчите да почувствуваат како се создава вакуум веднаш штом ја облечат копачката, што доведува до совршено вклопување на стапалата и леснотија при движењето на фудбалерот за време на натпреварот.

 

аdidas X Ghosted копачките се достапни во продавниците на Sport Vision како и на Online shop.

Слични статии

24.
Aug.
Фудбал
Кога острината на умот ќе се сретне со брзината на телото, вие станувате најбрзата верзија на себе.
04.
Feb.
Фудбал
Приказната за легендарните копачки adidas PREDATOR доби продолжение кое сите со нетрпение го очекуваа. Моделот PREDATOR FREAK пристигна во нашите продавници,...
30.
Nov.
Фудбал
Целиот спортски свет беше растажен од веста дека почина еден од најголемите фудбалери на сите времиња, аргентинскиот фудбалер Диего Армандо Марадона.
01.
Sep.
Фудбал
Новите Nike Phantom GT копачки побарајте ги во Sport Vision продавниците или пак на нашиот вебсајт.  
02.
Mar.
Фудбал
На трева, бетон или паркет – фудбалот е спорт за кој е потребна прецизност, брзина и креативност. Без оглед на тоа дали играте на голем или мал терен, ...
11.
Feb.
Фудбал
Кога станува збор за фудбалот, спортскиот бренд adidas во 2020 година влезе со стил, воведувајќи нов, редизајниран модел на своите легендарни копачки Predato...
14.
Aug.
Фудбал
Најновите модели од Hard Wired колекцијата на копачки достапни се во продавниците на Sport Vision како и на онлајн шоп.
19.
Feb.
Фудбал
Новата adidas Exhibit Pack колекција на копачки можете да ја најдете во продавниците на Sport Vision како и на Online shop.
13.
Aug.
Фудбал
Новите модели на аdidas копачки од Team mode колекцијата се достапни во продавницата на Sport Vision во Скопје Сити мол како и на Оnline Ѕhop
22.
Jun.
Фудбал
Издвојте се од останатите и покажете ја Вашата брзина со Mercurial Superfly VI Pro  копачките.