за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

- во готово или со електронска платежна картичка.

Пребарај ја страната
ТОП 6 CHAMPION И ELLESSE КОМБИНАЦИИ КОИ ЌЕ ВЕ ИНСПИРИРААТ
Трендови
09.04.2021.
Трендови

ТОП 6 CHAMPION И ELLESSE КОМБИНАЦИИ КОИ ЌЕ ВЕ ИНСПИРИРААТ

09.04.2021.

Неверојатно е колку брзо се навикнавме на секојдневни изданија и мека и пријатна облека. Претходниот период малку нѐ промени и мора да признаеме дека ни недостасува да се дотераме, да се облечеме во нешто малку поразлично од она што го носевме претходната година. Сепак, новиот императив во облеката е максимална удобност, така што немаме друг избор освен да ги додаме овие многу удобни парчиња облека во нашите секојдневни комбинации.

Инспирацијата секогаш ја има, особено кога зборуваме за street style варијанти и затоа сега ги издвојуваме најдобрите 6 комбинации од брендовите Champion и Ellesse кои сигурно ќе ве инспирираат.

Урбани и casual комбинации за секој ден

Загарантирана е незаменлива удобност, и за мажите, и за жените, во овие привлечни и едноставни модели од брендовите Champion и Ellesse. Кај комбинациите од Champion за мажи нѐ привлече спојот на неутрални тонови со едно, но впечатливо парче облека во посветла нијанса, женската комбинација на Ellesse привлекува со својата неутралност, од која се издвојува тегет-белата торба.

Необичен избор, но дефинитивно ефикасен!

Oversized chic за женска Champion комбинација

Ги сакаме фустаните, особено ако се oversized бидејќи знаеме дека ќе покријат сè што треба, а сепак стојат феноменално и ни ја овозможуваат потребната удобност.

Се подразбира дека се заљубивме во овој Champion фустан со color-blocking елементи и интересниот патент на предната страна. Удобно, меко, стои совршено, ефикасно... Значи, совршено за пролетните денови.

Champion машка комбинација со trendy боја

Жолтата е trendy боја оваа пролет, нема сомнеж во тоа и затоа оваа машка Champion комбинација веднаш го привлече нашето внимание со жолтата маица која дава впечатлив pop of color. Идеална е за секојдневни варијанти, особено кога ќе го истакнете сивиот дуксер како уште еден детал со веќе привлечна маица. Затоа, не пропуштајте ја оваа комбинација за вашите street style изданија оваа пролет.

Ellesse color-blocking за неа и за него

Го знаете оној пролетен период кога е доволно топло за да се носат малку полесни варијанти на облека, на пр. шорцеви, а сепак доволно свежо за да ви треба дуксер? Оваа сезона, оваа комбинација е must, и за мажите, и за жените. Наш предлог за вашите street style изданија? Ellesse комбинации за неа и за него, бидејќи го следат овој мини тренд максимално, а се истакнуваат со впечатливи бои.

Доколку некој од денешните аутфити ве инспирира, слободно погледнете ја целата понуда на новата колекција на брендовите Champion и Ellesse. Веќе е достапна во нашите продавници, но и на сајтот на Sport Vision. Затоа, приредете си вистинско задоволство и нарачајте online и почувствувајте ја еуфоријата наречена пристигнување на очекуваната пратка.

Тимот на Sport Vision

Слични статии

31.
Mar.
Трендови
Во потрага по квалитетна и удобна спортска облека и обувки, Nike моделите се најчест избор кај купувачите од сите возрасти.
11.
Feb.
Трендови
Време е да ви ги претставиме сите трендови кои ќе ја одбележат пролетната сезона оваа година.