за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

- во готово или со електронска платежна картичка.

Пребарај ја страната
ПРЕТСТАВУВАМЕ: Nike пролетни новитети за возрасни и деца
Трендови
31.03.2021.
Трендови

ПРЕТСТАВУВАМЕ: Nike пролетни новитети за возрасни и деца

31.03.2021.

Топлото време сите нѐ привлече да испаднеме надвор, а некои од нас беа охрабрени да размислуваат како да започнат со тренинг.

Поради тоа, има потреба од нови патики и удобна облека што ќе ги придружува физичките активности на возрасните, но и ќе ги задоволи потребите на целодневните активности на нашите најмали. Еден од најдобрите избори е брендот Nike, кој веќе многу децении не ја изневерува довербата на своите обожаватели.

За да ви го олесниме изборот, ви претставуваме неколку наши омилени модели од новата колекција на Nike за деца и возрасни.

 

САМО ЗА ДАМИ - NIKE ОПРЕМА ЗА ТРЕНИНГ ВО PINK БОЈА

За сите љубители на вежбањето и рекреацијата, издвојуваме Nike хеланки со крој кој особено ни се допадна поради високиот струк (со скриен џеб) и со Dri-Fit технологија, кој совршено пријатно се прилагодува на телото и овомозможува голема удобност.

Заедно со хеланките, комбиниравме дуксер за тренинг - Nike Get Fit во иста розова нијанса што нѐ остави без здив - дали ќе се согласите дека овој дуксер е одлично парче и за lifestyle комбинации?

Покрај квалитетна и удобна облека за тренинг, важно е да се изберат исто такви патики. Нашата комбинација ја надополнуваме со патики за трчање Nike Revolution 5 кои апсолутно одговараат на критериумите на љубителите на спортот.

 ЗА МОМЧИЊА КОИ ДОМИНИРААТ - НОВАТА NIKE КОЛЕКЦИЈА Е ТУКА 

Сакаш да експериментираш со различни комбинации на стилови, принтови и кроеви? Дали сакаш да си надвор од шаблонот? Добредојде во клубот на кул момци кои избираат Nike модели!

Од новата Nike колекција за мажи, го издвоивме дуксерот Nike Sportswear Club Fleece Hoodie, кој е особено фаворизиран од помладата популација од повеќе причини. На прво место е удобниот крој - доволно широк, а сепак ја следи конструкцијата на телото. Исто така, привлекува и модерниот принт, а final touch е прилагодливата качулка која ја обожаваат момците.

Не помалку привлечен, тука е и сивиот долен дел тренерки Nike dry pant taper flc, кој ќе и даде „класична нота“ на вашата облека и слобода да ја комбинирате со кој било Nike дуксер. На крај, ќе ја завршиме приказната со патики Nike Wearallday, чие име кажува многу за нивната удобност - едноставно ќе уживате со нив во текот на целиот ден.

НОВА NIKE КОЛЕКЦИЈА ЗА КУЛ МОМЧИЊА И ДЕВОЈЧИЊА

Секој родител, при избор на облека и обувки за деца, бара удобен крој и квалитетни материјали од највисока класа. Новата колекција на Nike за деца сигурно ќе ги исполни вашите очекувања. Покрај тоа, едноставно ќе ве воодушеват кул принтовите, комбинациите на бои и удобноста на материјалот.

Малите деца можат безгрижно да уживаат во играта или активно да вежбаат со целото семејство – а вие да бидете сигурни дека им е пријатно и комфорно во новите парчиња од колекцијата на Nike.

Доколку успеавме да ја испровоцираме вашата фантазија и да ве заинтересиравме за новитетите на Nike, ве покануваме да ги разгледате и пробате во продавниците на Sport Vision, почитувајќи ги сите КОВИД-19 мерки или да нарачате online.

Тимот на Sport Vision

Слични статии

11.
Feb.
Трендови
Време е да ви ги претставиме сите трендови кои ќе ја одбележат пролетната сезона оваа година.