за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

- во готово или со електронска платежна картичка.

Пребарај ја страната
ГИ ОТКРИВАМЕ ТРЕНДОВИТЕ ЗА ПРОЛЕТ 2021
Трендови
11.02.2021.
Трендови

ГИ ОТКРИВАМЕ ТРЕНДОВИТЕ ЗА ПРОЛЕТ 2021

11.02.2021.

Претходните зимско-пролетни денови нѐ инспирираа да ги претставиме трендовите за оваа пролет малку порано. Покрај моделите кои се always on, светски познатите брендови подготвија неколку новитети за пролетната сезона кои се издвојуваат со феноменални комбинации на бои, color-blocking детали и кроеви кои одговараат на секоја фигура. Во понудата на нашата нова колекција има и облека наменета за разни спортски дисциплини, кои ќе ви овозможат максимална функционалност, подвижност и удобност за секој спорт.

Ова се трендовите кои ќе ја одбележат пролетта 2021.

Впечатливите бои се апсолутен тренд за оваа пролет

Add a pop of color е предлог кој можете слободно да го примените и оваа пролет, бидејќи впечатливите бои се апсолутен тренд, без разлика дали станува збор за машка, женска или детска облека или обувки. Доколку изборот ви е патики, изберете монохроматски или модели со повпечатливи бои, а истиот ефект можете да го постигнете и со дуксери и долен дел тренерки, кои на модерен начин ќе ја истакнат вашата комбинација.

Оваа пролет ќе се носат и комплети

Претходната година и останувањето дома го наметнаa носењето комплети. Овој тренд ќе продолжи и оваа пролет, па комплетите ќе се носат и во домашна атмосфера, но и во street style варијанта. Сепак, немојте да мислите дека ова се однесува само на облеката, туку и на комбинација на облека и аксесоари. Еве неколку наши предлози.

Color-blocking е повторно во тренд

Color-blocking трендот во моментот кога ја освои светската модна сцена, стана неизбежен во скоро сите колекции на познатите брендови. Оваа пролет, color-blocking трендот изгледа совршено за облека, патики и аксесоари. Ова се некои од моделите кои го привлекоа нашето внимание.

Како што веќе знаете, од месец во месец ќе ве известуваме за сите новитети во нашата понуда. Во наредниот период очекувајте неколку одлични модели наменети и за спортски и за секојдневни активности, кои можете да ги најдете во нашите продавници и online.

Oсмелете се да ги испробате сите трендови кои ќе ја одбележат сезоната уште првите пролетни денови. Уживајте додека ги носите новите парчиња и искористете ги на вистински начин - за активности на отворено или за тренинг од дома.

Тимот на Sport Vision

Слични статии

15.
Jan.
Трендови
Влегувањето во Новата година може да биде совршено време за поставување цели и донесување решенија кои ќе ве мотивираат да ги подобрите вашите атлетски вешти...
13.
Nov.
Трендови
Пронацијата на стапалото е неправедно запоставена тема, како кај рекреативците, така и кај луѓето кои спонтано и повремено се занимаваат со спортски активнос...
02.
Nov.
Трендови
Почетокот на ноември ни носи малку постудени денови, па доколку сè уште не сте ја пронашле вашата идеална зимска јакна, сега е вистинското време да го...
09.
Oct.
Трендови
Доколку одговорот е да и се гледате себеси во слична ситуација, во која неможноста да се контролира желбата за храна доведува до прејадување, вие сте на вист...
10.
Jul.
Трендови
Изборот на совршен костим за капење може да биде вистински предизвик, но со неколку совети и упатства секоја дама може да го пронајде моделот кој идеално ќе ...
05.
Jul.
Трендови
Новата летна колекција ја емитува радоста на животот преку модерен дизајн и лежерност која е секогаш во тренд.
22.
Dec.
Трендови
Зимата пристигна, а снегот и студеното време не престануваат да нѐ изненадуваат.
06.
Dec.
Трендови
Доаѓаат постудени денови. Дали ги извадивте топлите, зимски јакни?
12.
Nov.
Трендови
Comfy, cozy, classy – loungewear! Ви откриваме се што треба да знаете за новиот моден тренд кој за кратко време ги освои срцата на жените ширум светот....