за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

- во готово или со електронска платежна картичка.

Пребарај ја страната
ВИ ЈА ПРЕТСТАВУВАМЕ FUTURENATURAL - НАЈНОВАТА ИНОВАЦИЈА ЗА ПАТИКИ НА ADIDAS
Кошарка
21.03.2021.
Кошарка

ВИ ЈА ПРЕТСТАВУВАМЕ FUTURENATURAL - НАЈНОВАТА ИНОВАЦИЈА ЗА ПАТИКИ НА ADIDAS

21.03.2021.

Едноделниот калап се прилагодува на природното движење на спортистот за целосна слобода и динамична игра - технологијата е примената на петтиот кошаркарски модел на James Harden - Harden Vol. 5.

FUTURENATURAL го користи најдоброто од технологиите на adidas за средниот ѓон со BOOST пена за врвна удобност и LIGHTSTRIKE што овозможува лесно чувство и одлично амортизирање, а притоа ја задржува врвната респонзивност.

И, како што кажа Rashad Williams (Senior Director of Footwear at adidas Basketball) - сите овие иновации во дизајнот и совршените технологии дебитираат на Harden Vol. 5 патиките со цел да им се овозможи на спортистите слободно движење во секоја насока, удобност, сигурност и квалитет, како никогаш порано.

Harden даваше feedback за дизајнот и чувството, што беше исклучително важно за време на креативниот процес и влијаеше на тимот да ја развие технологијата Futurenatural.

Како е креиран FUTURENATURAL:

  • FIT: adidas направи скенирање на стапалата на илјадници кошаркари ширум светот и спроведе истражување за да создаде нов, посебен калап за патики, кој ќе обезбеди анатомски правилна подлога за стапалото на спортистот. Ова создава револуционерен fit кој ја претставува формата на човечкото стапало и создава чувство како патиките да се природен дел од ногата.

  • LOCKDOWN: За одлично прицвртсување, adidas креираше совршен дизајн. Дизајнерскиот тим на adidas создаде процес за креирање на текстура на горниот дел од патиките користејќи екстремен притисок од сите правци (360 степени) и голема топлина. Потоа, надворешниот дел се спои заедно со горниот дел на патиката. Горниот дел и ѓонот на патиката им овозможува на спортистите безбеден и сигурен контакт со земјата за природно чувство како никогаш порано.

  • СЛОБОДА НА ДВИЖЕЊЕ: Futurenatural, исто така, овозможува подобро прилагодување на разни површини и динамично движење.

Futurenatural & Harden Vol. 5:

  • Поради неговиот динамичен стил на игра, брзината на теренот и неспоредливата способност да ја смени насоката со топката, Futurenatural дебитира во новиот модел со потпис на James Harden - adidas Harden Vol. 5 кој е достапен во продавниците на Sport Vision како и на Online shop.

 

Тимот на Sport Vision

Слични статии

29.
Jan.
Кошарка
Nike ја ласнира четвртата верзија на патиките за кошарка со потписот на Kyrie Irving.
10.
Nov.
Кошарка
NIKE и NBA ги претставуваат дресовите за новата сезона 2017/2018