Пребарај ја страната

за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

- во готово или со електронска платежна картичка.

Дали знаете дека 90% од жените носат градник со погрешна големина? Различни сме, но, секоја од нас заслужува поддршка. Изберете го вашиот идеален спортски градник и уживајте во тренингот.

Сакате повеќе енергија со секој поминат чекор?

Запознајте ги adidas Ultraboost 22 патиките за трчање - модел кој овозможува подобра амортизација, стабилност и целосно прилагодување на стапалото.
Кажете збогум на преоптеретувањето и посакајте добредојде на најинтензивната можност за враќање на енергијата до сега!

Еден град, една топка, една цел и милион луѓе ширум светот кои ги поврзува фудбалот. На патот до победа, заедно ги надминуваме предизвиците и ги поместуваме границите на спортот.

Завртете ја вашата Al Rihlа, започнете ја играта и почувствувајте го духот на Светското првенство.

Без оглед на тоа од каде тргнувате, вашиот пат завршува во Катар.

Отворете се за мултидимензионална брзина - бидете чекор пред вашиот противник и остварете апсолутна доминација на теренот во моделите од новата adidas SPEEDPORTAL колекција.

Дизајнирани за исклучителна брзина и стабилност, копачките и патиките од оваа линија имаат флексибилно и прилагодливо горниште кое во комбинација со унапредени постави нуди врвна удобност при секој чекор.

Погледнете ја понудата на SPEEDPORTAL моделите наменети за различни подлоги и изберете го вашиот сојузник кој ќе ве води до победа.