за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

- во готово или со електронска платежна картичка.

Пребарај ја страната
Reebok ги претставува Nano X1 Силуета која е слободна како и денешните љубители на фитнесот
Тренинг
19.03.2021.
Тренинг

Reebok ги претставува Nano X1 Силуета која е слободна како и денешните љубители на фитнесот

19.03.2021.

Познатиот спортски и lifestyle бренд Reebok го претстави долгоочекуваниот модел Nano X1. Nano франшизата, создадена пред повеќе од 10 години, со текот на времето беше прилагодена за да ги задоволи растечките потреби на пошироката wellnes заедница. Nano Х1 е најдобрата варијанта на популарни обувки за тренинг - овие патики се дизајнирани да бидат исто толку слободни како и денешните страствени фитнес ентузијасти за кои се создадени.

„Сега, кога фитнесот е важен не само за нашето физичко, туку и за нашето ментално здравје, ние сме горди што можеме да ја поддржиме фитнес заедницата со патики кои ќе им помогнат на сите рекреативци и спортисти од сите нивоа да постигнат најдобри резултати“, посочува брендот Reebok.

Без разлика дали станува збор за HIIT, кардио, танц, бокс или некој друг тренинг, Nano X1 е силуетата за врвни перформанси. Лесни и удобни за секаков вид вежби, овие патики се доволно модерни и за целодневно носење.

Клучни карактеристики:

  • Удобност: Системот за удобност на Reebok Floatride Energy ја прави оваа силуета совршена за трчање, додека ги одржува перформансите и стабилноста на тренинг.
  • Брзина: Совршената форма и дизајнот на силуетата овозможуваат максимална брзина на трчање.
  • Контрола: Силуетата обезбедува стабилност и поддржува најразлични видови на тренинг.

Nano моделот овој пат има поразличен горен дел со специјални видови материјали - Flexweave Knit и Flexweave Grit  кои ќе можат корисниците да ги изберат врз основа на индивидуалните потреби и преференции во зависност од видот на тренингот. Reebok Nano X1 со горниот дел Flexweave Knit кој е истовремено мек и удобен, но исто така и многу издржлив, овозможува максимална воздушна вентилација на стапалото. Од друга страна, моделот Reebok Nano X1 Flexweave Grit е изработен од исклучително силен, но лесен и издржлив материјал кој ја прави оваа патика совршена за најекстремните видови на тренинг.

Машкиот модел Reebok Nano X1 е достапен во продавниците на Sport Vision. За повеќе информации, посетете ја страницата www.reebok.com, како и официјалните Instagram, Twitter и Youtube канали.

Слични статии

25.
Mar.
Тренинг
Добрата вест е дека има прилично силно истражување кое може да одговори на ова прашање и да ја расчисти повеќегодишната дилема.
14.
Dec.
Тренинг
Без разлика дали трчате, тренирате, возите велосипед или правите која било друга спортска активност, овој составен дел од женската облека обезбедува поддршка...
25.
Oct.
Тренинг
Флексибилноста е исто толку важна како и вашата сила. Флексибилноста и мобилноста им овозможуваат на вашите ткива и зглобови да се движат низ целиот опсег на...
19.
Oct.
Тренинг
Во денешно време, кога брзината се смета за приоритет, не е невообичаено за многумина да бараат брз и лесен пат до мускулесто тело.
09.
Oct.
Тренинг
Септември е тука и време е сите да се вратиме во рутината на работа, училиште, вежбање и секојдневните обврски.
05.
Sep.
Тренинг
Денот се познава по утрото е кажано со добра причина. Без разлика дали сте утринска птица или не, првите неколку работи што ги правите веднаш по станувањето ...
05.
Sep.
Тренинг
Во бескомпромисна потрага по успех, често одиме до крајните граници на издржливост за време на тренинзите.
16.
Jun.
Тренинг
Искористете го мудро секој момент во природата, активирајте го вашето тело и освежете го умот.
11.
Nov.
Тренинг
Памукот, како природен материјал, најмногу одговара на вашата кожа, дише, мек е и идеален за секојдневно носење.
26.
Oct.
Тренинг
Спортските хеланки во светот на урбаните спортови полека го преземаат приматот и стануваат главен избор на машкиот дел од тимот. Иако многумина ги игнорираат...