за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

- во готово или со електронска платежна картичка.

Пребарај ја страната
ГИ ИСПРОБАВМЕ NIKE AIR ZOOM SUPERREP 2 ПАТИКИТЕ ZA HIIT ТРЕНИНГ
Тренинг
17.03.2021.
Тренинг

ГИ ИСПРОБАВМЕ NIKE AIR ZOOM SUPERREP 2 ПАТИКИТЕ ZA HIIT ТРЕНИНГ

17.03.2021.

HIIT (тренинзи со висок интензитет) никогаш не биле попопуларни. Тајната на нивната популарност не е само поради тоа што не траат долго и бараат целосна експлозивност, туку и во фактот дека овој вид тренинг дава феноменални резултати на долг рок.

Гледајќи ја зголемената побарувачка за овој вид тренинг, која доживеа целосна експанзија за време на lockdown-от (веруваме дека соседите веќе се навикнати на бучавата што доаѓа од вашиот стан), дизајнерите на брендот Nike претставија нов модел на патики за HIIT тренинг - Air Zoom SuperRep 2. Имавме шанса да ги испробаме и еве ги нашите впечатоци.

ЗОШТО NIKE AIR ZOOM SUPERREP 2 СЕ ИДЕАЛНИ ПАТИКИ ЗА HIIT ТРЕНИНЗИ?

Втората верзија на патиките SuperRep, која во нашата понуда е достапна само во машки големини, се истакна меѓу љубителите на фитнесот со своите подобрени перформанси кои овозможуваат уште подобар fit: целосно прилагодлив јазик во бурито стил и простран преден дел.

Прилагодливиот јазик на патиката ќе ви овозможи поголема удобност, а бидејќи патиките се многу лесни, скоро нема да ги чувствувате на нога. Попространиот преден дел остава доволно простор за стапалото при брзи и ненадејни промени во движењето, кои се исто така карактеристични за HIIT тренингот.

Nike Air Zoom SuperRep 2 патиките се пример за неприкосновен модел кој е дизајниран да ги следи современите трендови во светот на фитнесот и спортот, а со тоа да биде и најважната поддршка на спортистите. Затоа, оригиналната технологија SuperRep е надополнета со Zoom Air единици на предниот дел, за да овозможи непречени скокови, странични движења и флексибилност за време на секој тренинг, особено за burpee break – една од најинтензивните вежби.

Удобноста, долготрајноста и флексибилноста не се единствените придобивки кои ќе ви ги донесе овој модел. Целосната поддршка и стабилност се подеднакво важни за тренинг со висок интензитет, особено за вежби кои бараат брзи скокови.

Масивната Zoom Air единица ги штити стапалата при секаков притисок. Исто така, овозможува максимално враќање на енергијата, што гарантира беспрекорна експлозивност.

Широкиот ѓон на новите патики SuperRep, страничните засилувања и плочата што се протега по целата должина на ѓонот, обезбедуваат целосна стабилност при секоја промена на насоката.

Флексибилноста при изведување на вежби со потпора на подот е загарантирана благодарение на длабоката текстура на ѓонот во делот под прстите. Поради овој мал, но многу важен детал, овие патики ќе ви овозможат да изведувате разни вежби - plank, burpee или mountain climbers.

Иако љубителите на едноставната естетика може на прв поглед гломазниот дизајн на овој модел да им биде нападен, особено затоа што зборуваме за машки патики, но не се сомневаме дека ќе бидат изненадени од неговата футуристичка естетика и фактот дека изгледаат многу подобро во живо отколку на фотографии.

Nike Air Zoom SuperRep 2 можете да ги најдете во Sport Vision во Скопје Сити мол или да ги нарачате online.

 

Тимот на Sport Vision

Слични статии

25.
Mar.
Тренинг
Добрата вест е дека има прилично силно истражување кое може да одговори на ова прашање и да ја расчисти повеќегодишната дилема.
14.
Dec.
Тренинг
Без разлика дали трчате, тренирате, возите велосипед или правите која било друга спортска активност, овој составен дел од женската облека обезбедува поддршка...
25.
Oct.
Тренинг
Флексибилноста е исто толку важна како и вашата сила. Флексибилноста и мобилноста им овозможуваат на вашите ткива и зглобови да се движат низ целиот опсег на...
19.
Oct.
Тренинг
Во денешно време, кога брзината се смета за приоритет, не е невообичаено за многумина да бараат брз и лесен пат до мускулесто тело.
09.
Oct.
Тренинг
Септември е тука и време е сите да се вратиме во рутината на работа, училиште, вежбање и секојдневните обврски.
05.
Sep.
Тренинг
Денот се познава по утрото е кажано со добра причина. Без разлика дали сте утринска птица или не, првите неколку работи што ги правите веднаш по станувањето ...
05.
Sep.
Тренинг
Во бескомпромисна потрага по успех, често одиме до крајните граници на издржливост за време на тренинзите.
16.
Jun.
Тренинг
Искористете го мудро секој момент во природата, активирајте го вашето тело и освежете го умот.
11.
Nov.
Тренинг
Памукот, како природен материјал, најмногу одговара на вашата кожа, дише, мек е и идеален за секојдневно носење.
26.
Oct.
Тренинг
Спортските хеланки во светот на урбаните спортови полека го преземаат приматот и стануваат главен избор на машкиот дел од тимот. Иако многумина ги игнорираат...