Пребарај ја страната
БЕСПЛАТНА ИСПОРАКА

на целата територија на Р. Македонија

Контактирајте не на : 02/3055-222

             

ИСПОРАКА ВО РОК ОД 5 РАБОТНИ ДЕНА

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

ДВА НАЧИНА НА ПЛАЌАЊЕ

- во готово или со електронска платежна картичка.

МАГАЗИН

20.
Oct
2020
Новости
Не бевме подготвени за брзото доаѓање на есента, особено кога зборуваме за ниски температури, но тоа сигурно не значи дека тие нè пречекаа неподготвени кога зборуваме за есенска облека.
14.
Oct
2020
Новости
Jа започнуваме есенската сезона, со новите кул комбинации од брендовите Ellesse и Champion, кои ќе можете да ги носите и во дневна и во вечерна варијанта.
13.
Oct
2020
Трчање
Иако есента пристигна – тоа не значи дека треба да се откажете од трчањето – без разлика дали трчате рекреативно или сте активен спортист.
05.
Oct
2020
Тренинг
На мрзливоста и дојде крајот – време е да се вратите на тренинг рутината! За да Ве мотивираме, ќе ви го свртиме вниманието на најпопуларните тренинзи од вашите омилени фитнес инфлуенсери.
15.
Sep
2020
Фудбал
Лидерот во производството на спортска опрема, adidas, ги претстави најновите X GHOSTED копачки, наменети за фудбалери кај кои брзината е најсилното оружје. Моделот X GHOSTED се одликува со модерни крампони прилагодени за најбрзите спринтери во светот на фудбалот и е идеален за играчи кои сакаат да ги надминат границите на модерниот фудбал во пресрет на почетокот на новата сезона во Лигата на шампиони на УЕФА, Лигата на Европа на УЕФА и Лигата на шампионите на УЕФА за жени.
03.
Sep
2020
Новости
Долго очекуваниот Sport Vision пристигна во Охрид и Струга со модерни продавници од најновиот премиум концепт!
01.
Sep
2020
Фудбал
Новите Nike Phantom GT копачки побарајте ги во Sport Vision продавниците или пак на нашиот вебсајт.  
24.
Aug
2020
Новости
Оваа година иако имаме еден поинаков крај на летото и почеток на школската година, нашите најмили, треба тој почеток да го дочекаат подготвени.
19.
Aug
2020
Новости
„You Can’t Stop Us“ е кампања што дефинитивно ќе ја одбележи 2020 година. Погледнете зошто таа го воодушеви целиот спортски свет.
04.
Aug
2020
Трчање
Добро е познато дека брендот Reebok е еден од најдобрите кога станува збор за дизајнот и перформансите на обувките и опрема за тренинг.
29.
Jul
2020
Трендови
Поздравете го летното сонце секој ден со овие 5 вежби за истегнување кои ги препорачуваат јога инструкторите.
27.
Jul
2020
Занимливости
„По утрото, денот се познава“, затоа треба да ги воведете овие пет активности во вашата утринска рутина за да имате добар почеток на денот
24.
Jul
2020
Трендови
Целиот свет е на TikTok! Оваа апликација стана неверојатно популарна за време на пандемијата и нејзината популарност расте секој ден, исто како и бројот на корисници.
16.
Jul
2020
Новости
Ви ги откриваме сите нови трендови кои ги маѓепсаа љубителите на фитнесот ширум светот. Добрата вест е дека овие тренинзи можете да ги правите и дома!
13.
Jul
2020
Новости
Девеесетите целосно ‘’се сместија’’ во нашиот гардеробер, додека омилените модели од оваа деценија и ова лето ја освојуваат sneaker сцената. Погледнете кои патики со сигурност ќе ги носиме.
13.
Jul
2020
Новости
Од лансирањето во 2013. година, Boost ги поставуваат стандардите за удобност и дизајн, овозможувајќи им на спортистите од различните категории вклучувајќи го и трчањето, кошарката, тенисот, голф, скејтбординг и безбол да постигнат врвни резултати.
07.
Jul
2020
Новости
Кој вели дека летото не е наменето за патики? Овоа must-have парче ќе го носиме во текот на сите активности, но во малку поинакви бои
03.
Jul
2020
Новости
Летото 2020 ни носи сосема нови трендови без кои нема да можеме да замислиме ниту една спортска активност. Ова се новитетите на кои треба да обрнеме внимание.
22.
Jun
2020
Новости
Летото оваа година повторно нè кани да тргнеме во нови авантури, спортски победи и подвизи.
09.
Jun
2020
Новости
Практиката за редовна јога и медитација може да ви помогне да постигнете совршен баланс и да ја отстраните напнатоста што ја чувствувате од вашето тело. Ова се вежби кои ќе ви помогнат најмногу.
string(0) ""
string(0) ""