за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

- во готово или со електронска платежна картичка.

Пребарај ја страната
МОДЕЛИ КОИ СИГУРНО ЌЕ ГИ НОСИМЕ ЦЕЛА ЕСЕН
Трендови
20.09.2021.
Трендови

МОДЕЛИ КОИ СИГУРНО ЌЕ ГИ НОСИМЕ ЦЕЛА ЕСЕН

20.09.2021.

Есента полека ни се приближува. Ги испративме овогодинешните летни трендови и полека се збогуваме со летните вибрации и тропските стајлинзи. Нашиот секојдневен look станува сѐ повеќе „слоевит“, температурите се пониски, што значи дека е вистинско време да ви претставиме парчиња од нашата нова колекција што ви ги подготвивме за оваа есенска сезона.

ОД ГЛАВА ДО ПЕТИ - МОДЕРЕН ELLESSE LOOK ЗА МАЖИ

Дуксерот со капуљача Ellesse Premium нуди класичен, спортски стил  што го преферираат повеќето мажи. Пријатната ткаенина и удобниот крој го прават идеално парче за секој ден.

Еластичните делови на ракавите и појасот нудат удобност, додека прилагодливата капуљача обезбедува топлина. Со овој дуксер, можете да искомбинирате и маица со кратки ракави Ellesse во иста боја. Без разлика дали ќе се одлучите за удобен долен дел тренерки од новата колекција Ellesse за мажи или фармерки - добриот стил е загарантиран.

ADIDAS FARM ПАРЧИЊА ЗА ХРАБРИ ЖЕНИ

Оваа есен, покажете ја својата смелост и енергија во ефективни парчиња од новата колекција adidas FARM RIO. Инспирирани од природата и дивите цвеќиња, шарената графика на adidas облеката од оваа колекција ќе ве истакне во толпата и ќе го развесели и најмрачниот есенски ден. Суптилниот потпис на adidas е на ракавите во форма на препознатливите 3 линии.

Фантастичен фустан, ветровка, дуксер и бициклистички од колекцијата adidas FARM RIO, која ја издвојуваме од понудата бидејќи целосно нѐ воодушеви, а сигурни сме дека и вас исто.

ВО БОИТЕ НА ЕСЕНТА - УДОБНА ADIDAS КОМБИНАЦИЈА ЗА МАЖИ

Почувствувајте посебна удобност и освежете го вашиот стил со новиот дуксери adidas за мажи со ултра-ефикасна colorblocking шема на бои. Машката екипа беше особено импресионирана од прилагодливата капуљача и длабоките џебови. Она што се издвојува како предност за малку постудени денови е топлата постава направена од памучна волна. Можете да го искомбинарате овој дуксер со долен дел тренерки adidas од истата колекција и сигурно ќе постигнете забележителен стајлинг.

ELLESSE LOOK ЗА ДАМИ СО КОИ ГО ЗАДРЖУВАМЕ ЛЕТОТО

Сѐ уште не го прифаќаме заминувањето на летото и сакаме да го задржиме, барем со изборот и носењето летна облека. Од новата женска колекција Ellesse, посебно го издвојуваме розовиот дуксер со капуљача насловен Heritage, со мали отпечатоци од препознатливото лого на Ellesse. Комбинирајте го со еднобоен долен дел од истата колекција и донесете летна атмосфера - особено кога есенскиот ден е мрачен.

ADIDAS TERREX ПАТИКИ – ФАВОРИТ НА МАШКАТА ЕКИПА ПОВЕЌЕ СЕЗОНИ

Облечете ги патиките и тргнете во авантура! Машките патики adidas TERREX AX3 GTX, првенствено се создадени за пешачење, но целосно поддржуваат мулти-спортски outdoor авантури. Пешачете, освојувајте планински врвови, дури и кога времето е дождливо и не грижете се, бидејќи материјалот GORE-Tex ќе обезбеди вашите нозе да останат суви. Побарајте ги вашите патики adidas Terrex на полиците на нашите продавници или погледнете ја понудата online.

ADIDAS ADVANTAGE ПАТИКИ – класични и софистицирани со изглед од дивината

Уживајте во природата со новите adidas Advantage патики од колекцијата Farm RIO, инспирирани од тенисот. Горниот дел, изработен од кожа им дава на овие патики софистициран изглед, додека графиката на задната страна им дава изглед од дивината, со мешавина од животински принт и природни форми. Покрај тоа, овој модел е изработен од Primegreen рециклиран материјал со високи перформанси.

Претходно во текстот презентиравме парчиња облека од истоимената колекција adidas, па со овие патики можете да искомбинирате total adidas FARM RIO look... освен тоа - комбинирајте ги со постоечки парчиња од вашата гардероба и дадете поинаков печат на вашиот стил.

Ова е само мал дел од новата есенска колекција која е во нашата понуда. За оваа есен ви подготвивме многу новитети кои сме сигурни дека ќе ве воодушеват.

Посетете ја нашата најблиска продавница или погледнете ја понудата online.

 

Тимот на Sport Vision

Слични статии

15.
Jan.
Трендови
Влегувањето во Новата година може да биде совршено време за поставување цели и донесување решенија кои ќе ве мотивираат да ги подобрите вашите атлетски вешти...
13.
Nov.
Трендови
Пронацијата на стапалото е неправедно запоставена тема, како кај рекреативците, така и кај луѓето кои спонтано и повремено се занимаваат со спортски активнос...
02.
Nov.
Трендови
Почетокот на ноември ни носи малку постудени денови, па доколку сè уште не сте ја пронашле вашата идеална зимска јакна, сега е вистинското време да го...
09.
Oct.
Трендови
Доколку одговорот е да и се гледате себеси во слична ситуација, во која неможноста да се контролира желбата за храна доведува до прејадување, вие сте на вист...
10.
Jul.
Трендови
Изборот на совршен костим за капење може да биде вистински предизвик, но со неколку совети и упатства секоја дама може да го пронајде моделот кој идеално ќе ...
05.
Jul.
Трендови
Новата летна колекција ја емитува радоста на животот преку модерен дизајн и лежерност која е секогаш во тренд.
22.
Dec.
Трендови
Зимата пристигна, а снегот и студеното време не престануваат да нѐ изненадуваат.
06.
Dec.
Трендови
Доаѓаат постудени денови. Дали ги извадивте топлите, зимски јакни?
12.
Nov.
Трендови
Comfy, cozy, classy – loungewear! Ви откриваме се што треба да знаете за новиот моден тренд кој за кратко време ги освои срцата на жените ширум светот....